Wielu ludzi boryka się z bardzo uciążliwym problemem, jakim są przebarwienia na zębach. Ich przyczyną nie jest tylko nieodpowiednia higiena jamy ustnej, jak wiele osób sądzi. Niestety, nasze zęby stają się podatne na żółknięcie, gdy jemy nieodpowiednie czy niezdrowe produkty albo pijemy substancje bogate w kofeinę.

Data dodania: 2013-09-10

Wyświetleń: 807

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy więc bardziej zwracać uwagę na szczegóły przy codziennych obowiązkach. To zajmuje tak mało czasu, a dzięki bielszym zębom będziemy czuć się o wiele pewniej w towarzystwie znajomych, do tego zapobiegniemy próchnicy, więc jednocześnie zaoszczędzimy sporo pieniędzy na wizytę u dentysty.

Starajmy się myć zęby minimum 2 razy dziennie – rano i wieczorem, z tym, że przed snem robimy to o wiele dokładniej, pozbywając się z ust wszelkich bakterii. Najlepiej myć je po każdym posiłku. Prawidłowa higiena jamy ustnej zapobiega nie tylko próchnicy zębów czy chorobom dziąseł, ale i całego organizmu. Udowodniono, że zakażenia z buzi mogą skutkować nawet udarem bądź występowaniem chorób serca. Dbajmy więc o nasze zęby nie tylko dla wyglądu, ale i dla zdrowia.

Aby rozjaśnić nasze zęby o kilka odcieni, nie potrzeba od razu licówek czy zabiegu laserowego wybielania. Wzbogać swoją dietę o owoce. Zawierają one kwas jabłkowy (szczególnie truskawki lub, jak łatwo się można domyślić – jabłka) który dodawany jest do past wybielających. Ma właściwości rozjaśniające. Nie tylko zadbamy o lepszy wygląd naszych zębów, ale wzbogacimy organizm o wiele witamin. Aby polepszyć efekt bielszych ząbków wystarczy natrzeć je przykładowo poprzecinanymi na pół truskawkami. Badania naukowe potwierdziły, że to faktycznie pozwoli pozbyć się żółtych przebarwień, jednak pamiętajmy, że efekt nie będzie widoczny po jednym domowym „zabiegu”.

Po codziennej pielęgnacji zębów - najlepiej kiedy zamierzamy już iść spać - użyjmy nici dentystycznej, która dokładnie usunie z ich powierzchni resztki jedzenia (znajdujące się przykładowo pomiędzy zębami). Dla pewności użyjmy też płynu do płukania, który usunie wszystkie bakterie, nawet te, do których szczoteczka do zębów nie sięgnęła. To bardzo ważne. Na zębach osadza się zaledwie 25 procent bakterii, reszta rozprzestrzeniona jest po całej jamie ustnej, nie usuniemy ich jedynie szczotkując zęby. To 5 minut więcej roboty, a tak dużo znaczy dla zdrowia i wyglądu naszych zębów. A nie zapominajmy, że uśmiech to nasza wizytówka.

Licencja: Creative Commons