Data dodania: 2013-08-16

Wyświetleń: 937

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zostaną tylko limuzyny do przewozu co najmniej siedmiu osób, auta na żółtych blachach posiadające status zabytków oraz taksówki. Nowe prawo zabrania wykorzystywania do okazjonalnych przewozów aut pięcioosobowych oraz replik zabytków. 

Ministerstwo nie musiało pytać o zdanie nowożeńców, ale musiało przeprowadzić i przeprowadziło w tej sprawie konsultacje społeczne. To, że pomysł został skrytykowany, nie przeszkodziło Sejmowi wprowadzić go bez najmniejszej poprawki. 
Po co komu te przepisy?

Na pewno nie podobają się one właścicielom firm oferujących wynajem luksusowych aut.

- Nowe rozwiązanie jest przede wszystkim droższe dla klientów - mówi Albert, pracownik firmy transportowej. - Wynajęcie limuzyny kosztuje więcej niż wynajęcie osobówki. Ten sztuczny podział nie ma żadnego uzasadnienia, a co gorsza, jest szkodliwy. Nie wiem, co stanie się z moją firmą i podobnymi do niej...

Wielu nie ma wątpliwości: to, co dzisiaj jest legalną działalnością, z której odprowadza się podatki, jutro zamieni się w szarą strefę. Nowożeńcy nie lubią, kiedy się za nich decyduje, czym mają pojechać do ślubu. Nawet, jeżeli robi to sam Sejm. I trudno im się dziwić. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena