W ostatnich latach jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży były wycieczki do Grecji oraz wycieczki do Turcji. Oba kraje cieszą się niezmienną popularnością już od kilku sezonów. Co jednak przemawia właśnie za ich wyborem?

Data dodania: 2008-04-14

Wyświetleń: 3416

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odwiedzając biuro podróży lub po prostu wpisując w wyszukiwarce internetowej: wycieczki Grecja, nigdy nie możemy być pewni, że znaleźliśmy akurat najlepszą ofertę. Grecja to z całą pewnością, kraj atrakcyjny pod względem aktywnego wypoczynku, który zachwyca bogactwem i różnorodnością kultury, pięknymi, wielowiekowymi zabytkami i zachwycającymi krajobrazami. Coś dla siebie, znajdą tu również miłośnicy biernego wypoczynku. Piękne plaże i ciepłe, spokojne morze, to niewątpliwe zalety Grecji, które spodobają się plażowiczom. Nie każdy jednak, planując tu urlop zdaje sobie sprawę, że istnieje spora różnica między Grecją kontynentalną a licznymi greckimi wyspami, szczególnie tymi małymi, jak Kos czy Lesbos. Wybierając wypoczynek na jednej z nich przede wszystkim należy liczyć się ze znacznie wyższymi cenami od tych, które obowiązują na kontynencie. W głównej mierze jest to skutkiem mniejszej konkurencji i ograniczonej mobilności turystów. W zamian za to jednak, możemy liczyć na mniejszą liczbę turystów i mniej zgiełku charakterystycznego dla miejscowości wypoczynkowych na kontynencie. Decydując się na urlop na jednej z greckich wysp należy być w pełni świadomym zarówno plusów, jak i minusów swojego wyboru, by nie wrócić do domu rozczarowanym.
O wiele mniej tego typu pułapek czyha na tych, którzy postanowili poszukać w Internecie wczasów pod hasłem: wycieczki Turcja. W przypadku wymienionego kraju nie ma właściwie problemu z wyborem konkretnego miejsca wypoczynku. Typowym turystycznym zagłębiem jest tutaj region o nazwie Alanya. A jedynie turyści nastawieni na zwiedzanie wybierają zazwyczaj okolice Stambułu lub któregoś z innych większych miast w Turcji. Wycieczki do Turcji cieszą się tak wielka popularnością z bardzo wielu powodów. Przede wszystkim, niewątpliwą zaleta tego kraju są piękne piaszczyste plaże oraz ciepłe, turkusowe morze. Oprócz tego, piękne zabytki kultury wschodniej, arcydzieła natury, jak choćby znane na całym świecie wapienne tarasy w Pamukale, to tylko kilka z powodów, dla których urlop w Turcji będzie niezapomniany. Turcja z całą pewnością nie jest natomiast dobrym miejscem wypoczynku dla osób, które szukają ciszy i chcą oderwać się od codziennego zgiełku. Turcy bowiem to naród głośny, dumny i bardzo energiczny. W każdej niemal uliczce, nawet w najmniejszych miejscowościach, pełno jest gwarnych sklepików i targów, gdzie żaden turysta nie zostanie pozbawiony możliwości targowania się o dosłownie najmniejszą pamiątkę. Wybierając się na zakupy, należy jednak zachować dużą ostrożność, ponieważ duża część oferowanych towarów nie jest oryginalna.
Dokładne sprawdzenie informacji na temat krajów, do których planujemy wyjazd, a co za tym idzie świadomość wszelkich ich wad i zalet, pozwoli zminimalizować ryzyko nieudanego urlopu. Dlatego warto pamiętać, że wpisanie w wyszukiwarce haseł typu: wycieczki Grecja, czy wycieczki Turcja, to dopiero początek drogi do niezapomnianych wakacji.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena