Wpisując w wyszukiwarkę: wycieczki Turcja czy wycieczki Grecja, otrzymujemy szeroki wybór ofert spędzenia wypoczynku na pięknych, słonecznych plażach oddalonych zaledwie o kilka godzin lotu od Polski.

Data dodania: 2008-07-21

Wyświetleń: 4176

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Klienci coraz rzadziej pojawiają się w biurach podróży, a wszelkie informacje na temat kraju, w którym mają zamiar spędzić urlop czerpią z sieci. Na co jednak zwrócić uwagę samodzielnie przygotowując się do wyjazdu, by przywieść z niego tylko dobre wspomnienia?
Weźmy za przykład Chorwację - jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych ostatnich lat. Wczasy w tym kraju są zazwyczaj rozchwytywane, ciesząc się szczególną popularnością wśród studentów i innych nieco mniej zamożnych grup turystów. Zaledwie kilka lat po wojnie jaka wybuchła w dawnej Jugosławii, Chorwacja zdołała zbudować swoją pozycję jako samodzielne, sprawnie funkcjonujące państwo. Co zaskakujące, w tak krótkim czasie, stała się również jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez zagranicznych turystów. Szukając w Internecie informacji pod hasłem: wycieczki Chorwacja, dowiemy się o przyjemnym klimacie panującym w tym kraju, sympatycznych mieszkańcach, pięknych kompleksach hotelowych i malowniczych, choć kamienistych plażach. Jednak miłośnicy zwiedzania i aktywnego wypoczynku mogą przeoczyć informację, że wskutek wojny ucierpiała gospodarka, a w tym także branża turystyczna. Niestety, wiele zabytków i skarbów kultury zostało całkowicie lub częściowo zniszczonych. Chorwacja nie będzie zatem, atrakcyjnym kierunkiem dla turystów poszukujących śladów dawnej kultury i cywilizacji. Z pewnością, natomiast warte odwiedzenia są chorwackie parki narodowe i liczne wyspy oraz wysepki, z którymi wojna obeszła się nieco łagodniej.
Szukając w sieci informacji pod hasłem: wycieczki Turcja, zaskoczyć może niezwykła liczba pozytywnych opinii osób, niemal zakochanych w tym kraju. Właściwie trudno o drugie miejsce, które cieszyłoby się już od wielu lat, aż taką popularnością. Turcja to przede wszystkim wspaniali, otwarci ludzie, barwna kultura, sięgająca swoimi korzeniami wielu wieków wstecz, doskonale zachowane zabytki, jak również piękne krajobrazy, ciepłe, turkusowe morze i piaszczyste plaże. Jest tu wszystko czego oczekiwać może nawet najbardziej wymagający turysta. Planując urlop w Turcji należy jednak zdawać sobie sprawę, że panuje tam zupełnie inna kultura i zwyczaje niż te, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w większości krajów europejskich. Niektórym, przeszkadzać może pewna „nachalność” tureckich sprzedawców, którzy na każdym kroku będą chcieli ubić z nami interes. Nie wszyscy będą się dobrze czuli targując się przy zakupie nawet najdrobniejszej pamiątki. Choć niewątpliwie ma to swój niepowtarzalny urok, to jednak część osób może się czuć w takiej sytuacji niekomfortowo. W zamian jednak, otrzymujemy możliwość obejrzenia wspaniałych zabytków dawnej kultury i przyrody oraz poznania religii islamskiej w nieco mniej radykalnym wydaniu.
Planując kupno wycieczki do Chorwacji lub Turcji nie warto jedynie opierać się na przesadnie optymistycznych opisach przygotowywanych przez biura podróży. Znacznie lepiej samemu poszukać opinii osób, które odwiedziły już dany kraj, a być może były nawet w konkretnym jego regionie, do którego zamierzamy się wybierać. Znacznie zwiększy to szansę, że nasz urlop będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem i to tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Licencja: Creative Commons