Coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego trybu życia. Oprócz aktywności fizycznej zwracamy również uwagę na sposób żywienia sięgając po naturalne produkty. Sok noni i owoc noni to doskonały element diety ale także źródło zdrowia i witamin.

Data dodania: 2008-05-05

Wyświetleń: 4973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Noni jest rośliną charakterystyczną dla tropikalnego obszaru Pacyfiku. W zależności od konkretnego regionu, w którym rośnie owoc noni nosi inną nazwę, począwszy od owocu serowego, poprzez morindę a skończywszy na indiańskiej morwie. Czym jest ta tajemnicza roślina, która zdobywa na całym świecie coraz większą popularność wśród zwolenników zdrowego trybu życia i medycyny niekonwencjonalnej?
Od tysięcy lat w swoim naturalnym środowisku owoc noni jest uważany za podstawowy element medycyny ludowej. Uważa się, że sok noni uzyskiwany z owocu noni jest doskonałym źródłem energii, poprawia samopoczucie, reguluje problemy związane z układem trawiennym, łagodzi zakażenia i stany zapalne. Do tej długiej listy korzyści płynących ze spożywania soku noni można jeszcze dodać lecznicze działanie w przypadku złamań i zwichnięć stawów oraz bólu różnego pochodzenia.
Obecnie owoc noni znany jest już na całym świecie, a najbardziej wartościowy sok produkowany jest przez amerykańską firmę Tahitian Noni International. Sok noni jest rozlewany do butelek z ciemnozielonego szkła, które chroni ich zawartość przed dostępem światła. Mają one pojemność jednego litra i zamykane są zakrętką, zalepioną firmową, foliową plombą. Każda butelka ma indywidualne numery serii oraz datę przydatności do spożycia. Ponieważ zawarty w niej sok Noni nie posiada jakichkolwiek dodatków chemicznych, konserwantów czy polepszaczy koloru i smaku, po jej otwarciu należy przechowywać ją zamkniętą w lodówce. Sok Noni jest suplementem diety i nie można stosować go zamiast leków.
Stosowanie owocu noni jako dodatku do diety jest niezwykle prostą i bardzo skuteczną metodą wspomagania organizmu w utrzymaniu optymalnego poziomu zdrowia tak, aby wszystkie organy naszego ciała mogły sprawie funkcjonować, nie odczuwając braków i utrzymując ciało w zdrowiu i młodości. Alkaloidy zawarte w Noni są odpowiedzialne w dużej mierze za szczególne działania tej rośliny - wspomagają regenerację komórek, przywracają błonie komórkowej jej elastyczność oraz możliwość odżywiania i komunikacji. Noni jest prawdziwym darem natury dla człowieka i nikt, kto znajduje się na drodze do poprawy swojego stanu zdrowia i jakości życia, nie powinien tego wspaniałego owocu i jego leczniczego soku lekceważyć.
Aby osiągnąć spodziewane rezultaty przy stosowaniu soku Noni, nadrzędne znaczenie ma przyjmowanie odpowiedniej dawki przez odpowiednio długi okres czasu oraz tzw. dyscyplina picia soku. Sok ten należy stosować na czczo 3 godziny po jedzeniu, a pół godziny przed jedzeniem, przyjmowaniem leków i myciem zębów. Przed spożyciem soku powinno się wstrzymać 30 minut z piciem kawy, paleniem papierosów i spożywaniem alkoholu. Lepiej spożywać przetworzony owoc Noni w mniejszych dawkach, kilka razy dziennie, trzymając go w ustach przez 20 sekund przed połknięciem, niż w dawce jednorazowej. Poza tym wskazane jest picie do 8 szklanek wody dziennie, aby umożliwić wyeliminowanie z organizmu niepożądanych produktów przemiany materii. Następnie pozostaje nam już tylko dać naszemu organizmowi czas na rewitalizację. Cud nie stanie się z dnia na dzień. Jest to proces, który trwa 100-200 dni, gdyż tyle czasu potrzebuje komórka na zregenerowanie się. Dlatego przyjmuje się, iż tyle trwa pełna kuracja sokiem Noni.

Licencja: Creative Commons