Jakie włosy takie zdrowie. Od dawna jednym z najlepszych testów stanu zdrowia jest specjalistyczna analiza włosa. Od dostarczenia organizmowi dobranych pierwiastków zależy zdrowy wygląd, uroda i witalność. Trzeba też przyjrzeć się gospodarce hormonalnej organizmu; przysadka mózgowa (hormon wzrostu) i przede wszystkim tarczyca to możliwe przyczyny zaburzeń.
Tymczasem co dobre dla włosów;
- krzem, aktywizacja enzymu produkującego kolagen, oddziaływanie antyłuszczycowe i antyłupieżowe, to warunek prawidłowej wymiany naskórka głowy;
- jod wspiera tarczycę, pozytywna energia organizmu zwiększa się, jod spala zbytnią ilość tłuszczu;
- cynk ma wpływ na gospodarkę witaminy A, która utrzymuje skórę głowy w równowadze mikrobiologicznej, uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizmem aminokwasów korzystnych dla włosów;
- miedź sprzyja aminokwasowi tyrozynie w pigmentacji, pobudza, utrzymuje prawidłową strukturę włosa;
- witaminy z grupy B zapobiegają przetłuszczaniu się, przedwczesnemu siwieniu, utrzymują harmonijną wilgotność;
- skrzyp polny zawiera olbrzymie dawki krzemu, także selen, mangan;
- pokrzywa ma w swoim składzie krzem, mangan, potas, wapń, magnez, popularne są płukanki z pokrzywy.
Keratynina to kluczowy składnik włosów, składa się ona z kolei z cząstek aminokwasów mietoniny, cysteiny.
Aby pięknie wyglądać, nasze włosy potrzebują normalnej, skrupulatnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest również, by po umyciu zapewnić włosom następujące czynniki osłonowe: optymalną kwasowość skóry głowy (wartość pH), jak również regularne nawodnienie oraz natłuszczenie.
Aloes zwyczajny daje włosom naturalną wilgoć. Dzięki cechom przeciwzapalnym jest szczególnie korzystny dla skóry głowy. Dodaje włosom połysku, większą objętość.
Pantenol powoduje, że efekt połysku i nawilżenia trwa przez długi czas. Blokuje rozdwajanie się końcówek, poprawia kondycję włosów zniszczonych ciepłym powietrzem suszarki i niepotrzebnym częstym szczotkowaniem. Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie, jak lśniące włosy.