Trudne decyzje to nieodłączna cząstka życia każdego człowieka, który musi je podejmować na pewnych etapach swojego życia, aby stale się rozwijać i ciągle iść naprzód.

Data dodania: 2013-04-13

Wyświetleń: 1156

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trudne decyzje przy zakupie nieruchomości

Kupno nieruchomości to dla bardzo wielu osób jedna z najważniejszych transakcji w ich życiu, na którą nieraz wydają oszczędności swojego życia czy zadłużają się na kolejne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Jest to bez wątpienia decyzja, której nie podejmuje się z dnia na dzień i wymaga ona od nas czasu i zastanowienia.

 

Ceny nieruchomości są ewidentnie największą bolączką na współczesnym rynku mieszkaniowym, a fakt, że deweloperzy często również posuwają się do takich kroków jak zawyżanie faktycznej wartości danej nieruchomości nie wychodzą kupującym na dobre. Najlepszym mechanizmem obronnym przed takimi praktykami jest niewątpliwie wycena nieruchomości dokonywana przez niezależne osoby czy instytucje. Daje nam ona gwarancję tego, że interesująca nas nieruchomość jest nie tylko sprawna technicznie i nie zagraża naszemu zdrowiu czy życiu, ale zyskujemy również niezbędne informacje na temat jej faktycznej wartości rynkowej. Jeżeli zdecydujemy się na taki krok to biegły sądowy rzeczoznawca sporządzi dla nas dokument prawny poświadczający realną cenę nieruchomości, na podstawie którego możemy o wiele spokojniej podjąć decyzję o zakupie swojego mieszkania.

 

Czarno na białym opisana wartość nieruchomości to wiążący dokument, którego żaden deweloper nie może podważyć, dlatego daje nam on gwarancję przejrzystości i pewność tego, że nie zostaniemy oszukani. Takie świadome podejście do kupna nieruchomości może każdemu zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów oraz pieniędzy, a sprzedawców z pewnością nauczyć pokory i uczciwości w kontaktach z klientami szukającymi swoich mieszkań. Rozwaga i uważne czytanie każdej umowy, oraz czas poświęcony na sprawdzenie danej oferty to coś, na co uczuleni powinni być wszyscy kupujący.

Licencja: Creative Commons