Lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego? Bliżej centrum, a może na przedmieściach? Z balkonem czy bez niego? Z zakupem własnego mieszkania wiąże się cały szereg większych i mniejszych decyzji. Dlatego dziś omawiamy bliżej kilka podstawowych kwestii, o których warto pamiętać, przeglądając oferty nieruchomości na sprzedaż.

Data dodania: 2020-09-17

Wyświetleń: 687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Metraż, lokalizacja, układ – najważniejsze czynniki przy wyborze mieszkania

Metraż

Mieszkanie odpowiedniej wielkości to komfort dla domowników. Ponieważ jednak powierzchnia lokalu bezpośrednio przekłada się na jego cenę, o konkretnym metrażu przesądzają często raczej możliwości finansowe kupującego niż jego faktyczne potrzeby. W takim wypadku konieczna będzie właściwa aranżacja wnętrza, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – warto ją wstępnie zaplanować jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie, aby uniknąć później przykrych niespodzianek.

Rozkład pomieszczeń

Układ lokalu jest bezpośrednio powiązany z jego metrażem. Najlepiej byłoby, gdyby w mieszkaniu poza komfortową przestrzenią wspólną znalazł się również własny kąt dla każdego z domowników, zapewniający mu odrobinę prywatności. Upewnij się również, że rozkład pomieszczeń umożliwi realizację zamierzonego projektu wykończenia. Oznacza to np. sprawdzenie czy do pokoju przeznaczonego na sypialnię uda się wstawić podwójne łóżko albo czy w łazience zmieszczą się jednocześnie wanna i pralka – czy też trzeba będzie się ograniczyć do kabiny prysznicowej.

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest orientacja poszczególnych pomieszczeń. Przed wyborem konkretnego lokalu warto mieć pewność m.in. że okna salonu nie wychodzą na północ, a sypialnia nie znajduje się od strony ruchliwej ulicy.

Piętro

W przypadku nowszych inwestycji położenie mieszkania na konkretnym piętrze nie przesądza już na szczęście o jego dostępności np. dla rodzin z małymi dziećmi czy osób z ograniczeniami ruchowymi. Wszystko za sprawą wygodnych wind, które są standardowym elementem nowoczesnego budownictwa. Warto jednak wiedzieć o tym, że lokale na ostatnich piętrach są z reguły cichsze, na parterze – tańsze, a te znajdujące się pośrodku – łatwiejsze do ogrzania.

Duży wybór nowoczesnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń oferuje Euro Styl, doświadczona firma deweloperska obecna na rynku już od 24 lat. Więcej szczegółowych informacji o nieruchomościach dostępnych np. na terenie Gdańska znajdziesz pod adresem: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena