Każda młoda osoba z czasem zaczyna marzyć o tym, aby znaleźć swoje własne miejsce zamieszkania i zacząć żyć na własną rękę. Ceny mieszkań mogą jednak skutecznie odstraszać potencjalnych nabywców, bowiem są one sztucznie zawyżane przez samych sprzedawców.

Data dodania: 2013-02-21

Wyświetleń: 2183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rynek nieruchomości to branża przynosząca każdego roku ogromne zyski, nawet mimo czasem bardzo wysokich cen mieszkań ludzie decydują się na ich zakup, biorąc kredyty nawet na trzydzieści i więcej lat. Przeglądając ogłoszenia agencji nieruchomości w gazetach czy w internecie, często ciężko jest znaleźć wytłumaczenie tego, dlaczego ceny mieszkań, które nie odznaczają się niczym szczególnym, a ich komfort i stan techniczny jest po prostu nie do przyjęcia, kosztują tyle pieniędzy.

Właściciele mieszkań doskonale zdają sobie sprawę z tego, że popyt na nieruchomości stale rośnie, a obecna sytuacja na rynku daje im możliwości do tego, aby ustalić zawyżoną cenę, zmuszając tym samym młodych ludzi szukających swojego miejsca do zamieszkania do zadłużania się na wiele lat już na początku swojego samodzielnego życia. Myśląc poważnie o zakupie swojego pierwszego mieszkania, warto upewnić się, czy jego wartość rynkowa rzeczywiście pokrywa się z ustaloną ceną. Deweloperzy niestety często stosują różne zabiegi mające na celu podnieść cenę końcową oferowanych mieszkań i jeżeli nie posiadamy wiedzy na temat tego, jak taką wartość faktyczną sprawdzić, to możemy łatwo paść łupem owych nieetycznych praktyk. W takich wypadkach profesjonalna wycena nieruchomości może być jedynym sensownym wyjściem z sytuacji, bowiem zlecając taką usługę, mamy pewność tego, że zyskamy dokumenty stwierdzające nie tylko prawdziwą wartość nieruchomości, ale i ocenę jej stanu technicznego czy konieczności remontu.

Wycena nieruchomości przeprowadzana przez doświadczonych rzeczoznawców jest oczywiście płatna, chociaż biorąc pod uwagę fakt tego, w jakim stopniu mogą się układać różnice w cenach, może okazać się również i tak, że cena za taką usługę będzie o wiele mniejsza niż wyniosłaby nas dodatkowa, zawyżona cena za daną nieruchomość. Nieetyczne praktyki sprzedażowe w branży nieruchomości są na porządku dziennym, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć i wybierać tylko sprawdzone oferty lub szukać pomocy u specjalistów.

Licencja: Creative Commons