Najczęstsze pytanie, które sobie zadajemy przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, to czy okulary kupowane gdzieś na przydrożnym stoisku handlowym różnią się od tych kupowanych u optyka? Zdania co do wyboru okularów są podzielone.

Data dodania: 2013-02-20

Wyświetleń: 1708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Okulary przeciwsłoneczne są ozdobą i wspaniałym dodatkiem, który musimy dobierać np. pod względem kształtu, ale przede wszystkim powinny chronić nasze oczy przed bardzo szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Okulary przeciwsłoneczne chroniące oczy to takie, które mają filtr UV dla wszystkich trzech zakresów promieniowania ultrafioletowego (UVA, UVB, UVC). Ważna w okularach jest także polaryzacja - nie znajdziemy jej w okularach z marketu za kilka złotych. Polaryzacja niweluje szkodliwe lśnienia odbite od płaskich powierzchni, które oślepiają podczas jazdy samochodem. Okulary z polaryzacją przeznaczone są do codziennego użytku lub do uprawiania sportów takich jak jazda na rowerze oraz do wędkowania. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją przydają się w lato, ale także w zimę, gdy promienie słońca odbijają się od śniegu.

Teraz kwestia ceny okularów, gdzie krąży wiele mitów na ten temat. Okulary tanie, za kilka złotych, nie dają nam żadnej ochrony. Nie ma pewności, że okulary kupione na deptaku posiadają filtr UV, a na pewno nie posiadają polaryzacji, ponieważ cena prawdziwych okularów polaryzacyjnych jest dużo wyższa. Okulary z najwyższej półki dają nam te wszystkie ważne elementy chroniące, ale wprawdzie płacimy za markę. Najlepiej jest spojrzeć na okulary z półki średniej, gdzie ceny nie są wygórowane i warto dla naszego zdrowia zapłacić więcej, a mieć pewność co do jakości. Okulary z półki średniej mają dobrej jakości i potwierdzony certyfikatami filtr UV oraz polaryzację, ale są o wiele tańsze niż te ze znaną marką. Bez względu na wybieraną markę okularów, zakupu powinno się dokonywać w salonach optycznych lub dobrych sklepach sportowych.

Okulary spełniają także funkcje wspaniałego dodatku do naszego stroju. Dlatego chcemy, aby były modne, wygodne i chroniące oczy. Okulary muszą spełniać nasze oczekiwania i do tego nie zrażać nas wysoką ceną za markę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena