Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne na lato 2019 wybrać dla siebie z bogatej oferty renomowanych producentów? To faktycznie spore wyzwanie, ale na szczęście jest parę trików, które pomogą ci trochę uprościć poszukiwania. Żaden z nich nie ma co prawda statusu złotej i nienaruszalnej zasady, ale i tak powinny wystarczyć.

Data dodania: 2019-05-16

Wyświetleń: 975

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzesz dla siebie w tym roku?

Wybierz lepszą markę

Na początek wejdź sobie na stronę https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne. Zobacz, jak wiele modeli jest w tym sezonie do wyboru. I zapamiętaj, że ta liczba dotyczy tylko okularów znanych i cenionych marek. Poza ten katalog nie warto wychodzić, a to z tej prostej przyczyny, że tańsze oprawki produkuje się ze strasznie słabego materiału. Metalowe – wyginają się bez ograniczeń, te z tworzywa – pękają, a jeśli producent z dolnej półki zdecyduje się połączyć w oprawce metal i plastik, to oprawka rozpadnie się ot tak, bez wyraźnego powodu. Wybór droższych okularów będzie więc w tym przypadku wyborem podyktowanym przez zdrowy rozsądek – jeśli chcesz chodzić w okularach przynajmniej to jedno lato, to nie możesz zdecydować się na bazarowe produkty.

Wybór szkieł

W sklepie twojesoczewki.com jest dostępny prosty filtr pozwalający wybrać kolor szkieł. To ważna sprawa, ponieważ od tego wyboru zależy, czy okulary będą nadawały się na słoneczne, czy trochę bardziej pochmurne dni. Oczywiście kolor szkieł wpłynie też na wzmocnienie i osłabienie kolorów w otoczeniu – nie na tyle, żeby w takich okularach nie można było pracować albo prowadzić samochodu, ale nie każdy lubi takie zmiany. Jeśli chcesz mieć okulary o maksymalnym dopuszczalnym zaciemnieniu, możesz zdecydować się na soczewki lustrzane.

Komfort widzenia i bezpieczeństwo oczu

Kwestia filtrów UV jest jasna, prosta i oczywista: wszystko poniżej filtra UV385 (a najczęściej UV400) to okulary, których po prostu nie należy kupować. Bardzo źle działają one na zdrowie oczu, ponieważ tłumią światło, powodując, że źrenice się rozszerzają. Bez filtra UV jednak wyłapują one mnóstwo promieniowania nadfioletowego, które niszczy struktury światłoczułe i nerw wzrokowy. To kolejny powód przemawiający na korzyść zakupów w dobrym sklepie, a nie na targu czy w hipermarkecie.

Co zaś tyczy się polaryzacji, na https://www.twojesoczewki.com masz do wyboru ponad sto różnych okularów z takim filtrem. Dzięki polaryzacji redukowane są różnego rodzaju odbłyski – na szybach, karoseriach samochodów czy na wodzie. Oczy męczą się znacznie mniej, a po zdjęciu okularów noszonych nawet przez cały dzień nie będzie widać przekrwienia spowodowanego koniecznością szybkiego dostosowywania się oczu do nagłych błysków światła.

Nie wiesz, jaki kształt oprawek? Poszukaj wymiarów

Poradniki dotyczące dopasowania kształtu okularów do kształtu twarzy są długie, nudne i często wcale nie rozwiązują problemu. Warto więc do sprawy podejść z nieco innej strony. Szerokość oprawy powinna być mniej więcej taka jak szerokość twarzy. Mierzy się to oczywiście z pewnymi marginesami błędu, ale chodzi o to, żeby oprawa nie rozginała się na zewnątrz.

Wysokość i szerokość szkieł to sprawa mocno indywidualna, ale jeśli spędzasz na zewnątrz dużo czasu, to lepszym rozwiązaniem będzie taki kształt szkieł, które zakryją oczy dokładniej. Wtedy światło nie będzie raziło ani od dołu, ani od boku. To bardzo ważne, bo jeśli kupisz okulary z małymi szkłami, to w praktyce, nawet jeśli będą one wyglądały dobrze, ochronią oczy tylko przed częścią promieniowania, a okulary przeciwsłoneczne są nie tylko dodatkiem modowym, ale również środkiem ochronnym.

Na twojesoczewki.com  możesz kupić jeszcze jeden rodzaj szkieł, a mianowicie okulary z soczewkami pokrytymi fotochromem. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ okulary z taką warstwą samoczynnie dopasują stopień przyciemnienia do intensywności światła. Przepuszczalność określa się kategoriami od 0 do IV, przy czym IV klasa to okulary, w których nie można prowadzić samochodu. Większość fotochromów to okulary zmieniające stopień przyciemnienia między klasą II a III. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób ceniących sobie maksymalny komfort, a przy okazji chcących korzystać z naprawdę dobrych rozwiązań technologicznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena