Kanadyjki, czyli drewniane domy szkieletowe, mają bardzo dużo zalet. Największą z nich jest czas, ponieważ projekty domów gotowych realizuje się dużo szybciej niż budynki murowane - czasem wystarczą na to zaledwie trzy miesiące.

Data dodania: 2013-01-09

Wyświetleń: 1581

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Montażem tego typu obiektów zajmują się wyspecjalizowane w tej profesji ekipy. Instalacje sanitarne i elektryczne w domach szkieletowych są najczęściej prowadzone pod poszyciem. Jeśli chodzi o ocieplenie, to projekty domów szkieletowych są na ogół oparte o zastosowanie wełny mineralnej, rozmieszczanej między elementami nośnymi domu. W roli okładziny ścian wewnętrznych można wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe. Na elewację warto rozważyć szalówki, płytki elewacyjne lub ściany osłonowe z klinkieru. Co ciekawe, większość prac montażowych realizowana jest na sucho. Projekty domów gotowych można więc stawiać przez cały rok. Wady to zdecydowanie mniejsza trwałość obiektów w porównaniu z murowanymi domami całorocznymi. Ponadto, słabsza odporność na ogień i wysokie temperatury, którą da się podnieść poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów i zabezpieczeń. Drewniane domy szkieletowe nie są również idealne, jeśli chodzi o akumulację ciepła. Osoby, dla których szybkość realizacji budowy jest priorytetem, powinny wziąć projekty domów gotowych pod rozwagę i dokładniej zapoznać się z ich charakterystyką.

Projekty domów drewnianych – czas na zmiany

Projekty domów z drewna to budowanie w technologii dość mało znanej w Polsce. A szkoda, gdyż drewniane domy szkieletowe to rozwiązania, które są bardzo popularne na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o domy jednorodzinne. Co ciekawe, mieszkańcy takich domów żyją średnio o kilkanaście lat dłużej. Ponoć ma na to wpływ specjalny mikroklimat, jaki wytwarza się w domach - drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności. Projekty domów z drewna to także niższy koszt postawienia budynku oraz zdecydowanie szybszy czas realizacji całości budowy. Lekkość konstrukcji sprawia, że nie potrzebuje ona tak solidnych fundamentów, jak dom murowany, co z kolei przekłada się na mniejszą cenę całej inwestycji. Ponadto, projekty domów z drewna można stawiać przez okrągły rok, gdyż większość prac prowadzona jest „na sucho”. Wszystko ma jednak swoje blaski i cienie. Projekty domów z drewna charakteryzuje bezwładność cieplna, przez co szybko się nagrzewają i wychładzają. Brak wspólnego systemu wymiarowego sprawia, iż różne wymiary poszczególnych materiałów budowlanych mogą utrudnić proces budowy lub podnieść jego koszt.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena