Wykorzystanie drewna do budowy domów jest znane, popularne i praktykowane od wieków. To naturalny materiał, który nie tylko estetycznie wygląda, ale także jest trwały i zrównoważony. Było to rozwiązanie szczególnie praktykowane w krajach skandynawskich, ale na ten moment coraz więcej ludzi na całym świecie decyduje się na drewniane domy.

Data dodania: 2022-03-15

Wyświetleń: 417

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Drewniane domy, czyli klimatyczne piękno

Dzieje się tak dlatego, że domy drewniane oferują inwestorom wiele korzyści: są trwałe, niedrogie, ekologiczne, estetyczne i piękne. Do zalet zaliczyć można także niewątpliwie fakt, że jest to szczelna i ciepła zabudowa. Realizacja domów drewnianych jest również dużo szybsza niż domów murowanych. Przy budowie domu drewnianego nie na prawie wcale prac mokrych, dlatego ich budowa może być realizowana również w okresie zimowym.

Estetyczny wygląd drewnianych projektów domów

Drewniane domy wyglądają niesamowicie klimatyczne i estetycznie. Jest to klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Drewno i jego słoje nadają wyrazistości i dopełniają całą bryłę budynku. Projekty domów szkieletowych to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą mieszkać w nowoczesnym i ponadczasowym domu, w którym panuje atmosfera ciepła, piękna, prostoty i pewnego rodzaju minimalizmu. Ponadto jest to inwestycja na lata, dla wielu pokoleń przez trwałość tego materiału, co również może pozytywnie wpłynąć w kwestii decyzji o budowie drewnianego domu. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na budowę domu z bali, we wnętrzu nie musimy już tak intensywnie zajmować się wystrojem, ponieważ odchodzą nam na przykład kwestie tynków na ścianach, bądź tapet, ponieważ drewno samo w sobie jest eleganckie i może być wystrojem i dopełnieniem wnętrza.

Projekt domu Malutki dr-S

Projekty domów w zgodzie z naturą

Zdecydowanie projekty domów w szkielecie drewnianym lepiej wtapiają się w otaczającą nas przyrodę, niż domy murowane, zwłaszcza jeśli lokalizujemy nasze cztery ściany w naturalnym środowisku, na przykład przy lesie. Dobra lokalizacja potrafi pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego drewnianego domu i jeszcze bardziej go podkreślić i uwydatnić jego zalety. Domy wykonane w szkielecie drewnianym są również niewątpliwie ekologicznym rozwiązaniem i przyjaznym dla środowiska. Nie generują aż takiego obciążenia dla natury co domy murowane, a dzięki swojemu wyglądowi łatwiej się w nią wpasowują i nawiązują silniejszą relację dom-otoczenie. Ten argument również powinniśmy wziąć pod uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji, w jakiej okolicy wybudujemy nasz dom.

Projekt domu Bez dr-T

Zalety domów drewnianych

Domy drewniane dobrze sprawdzają się również w wymagających warunkach klimatycznych, ponieważ ich konstrukcja minimalizuje przenoszenie ciepła, co jest ważne, zwłaszcza w regionach, gdzie przez cały rok jest naprawdę gorąco lub niesamowicie zimno. Jest to ciepła i szczelna zabudowa. Dodatkowym aspektem jest fakt, że drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności, co przekłada się na niepowtarzalną i przyjemną atmosferę i aurę wewnątrz budynku, a wszystko to dzieje się za sprawą stwarzania przez drewno wewnątrz domu mikroklimatu, który nie może być uzyskany w innych technologiach budowy domów. Jest to rzecz indywidualna tylko dla zabudowy drewnianej.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena