Wiele kobiet nie potrafi znaleźć swojego wymarzonego mężczyzny, choć bardzo tego pragnie. Z pozoru wydaje się, że posiadają wszystkie atuty, by być szczęśliwą. W rzeczywistości jest coś co przeszkadza uzyskać harmonię i dobre relacje z osobnikami płci męskiej. Jeśli należysz to tej grupy kobiet, to przeczytaj uważnie ten artykuł.

Data dodania: 2013-05-31

Wyświetleń: 1286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbyt silne pragnienie miłości

Okazuje się, że zbyt silne, wręcz obsesyjne pragnienie miłości może stanowić przeszkodę i nawet „odpychać” uczucie. Dziwne, prawda? Dlaczego tak się dzieje? Оtóż samotna od lat kobieta nosi w sobie pragnienie dzielenia się tym wspaniałym uczuciem. Bardzo często gorączkowo szuka obiektu swej miłości zapominając o swoich kryteriach wyboru odpowiedniego partnera. Im więcej ma lat- tym ten pośpiech może być większy. Niestety często zdarza się, że wybiera pierwszego, napotkanego mężczyznę, aby tylko podzielić się własnymi uczuciami.

Chyba nie trzeba nikomu uświadamiać, że mężczyźni czują ten pośpiech. Jeśli kobieta ma ponad trzydzieści lat jest często pragnie założyć rodzinę i urodzić dzieci. Bywa też że same ponaglają mężczyznę do podjęcia decyzji.  Naturalnie przedstawiciele płci męskiej nie lubią takiej sytuacji.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że kobieta zdobędzie szczęście wtedy, gdy zaakceptuje swój los, będzie cierpliwa  i nie będzie cały czas czekać na coś od mężczyzny, od przyjaciół, jakichś posunięć, jakiegoś szczęścia.

Pozycja ofiary 

W życiu jest się aktywnym lub ofiarą. Człowiek ma do wyboru te dwie opcje. Często przyjmuje jedną i drugą .Pozycja ofiary może dawać sprawiać wrażenie nawet wygodnej. Jest mu z nią dobrze i trudno jest czasem wyjść z niej. Wiele kobiet skarży się na brak czasu na zawieranie znajomości i na deficyt odpowiednich mężczyzn w otoczeniu. Przyjmując tą pozycję szuka się wszelkiego usprawiedliwiania u innych, ale nie u siebie. Winni są zawsze inni, a one są ofiarami Wystarczy zmienić przekonania, aby zacząć konstruować życie takie, jakie sobie wyobrażamy. Trzeba przecież zrobić określone kroki na drodze do miłości.

Czekanie na szczęście i miłość od ludzi.

 

Często kobiety mówią, że poznaniu mężczyzny staną się dobre i troskliwe albo że jeszcze nie znalazły takiego, który uszczęśliwiłby je. Jest to dowód na to, że kobiety oczekują szczęścia na zewnątrz a nie uczą się je w sobie generować.

Prawda jest okrutna: żaden mężczyzna nie uszczęśliwi kobiety, jeśli ona sama nie potrafi być szczęśliwa. Miłość i szczęście powinny być najpierw w nas. Zamiast więc mówić” chcę być szczęśliwa” , „chcę mieć dzieci” lepiej jest powiedzieć sobie” chcę dzielić się moją miłością z mężczyzną. To uczucie jest wpisane  w kobiecą duszę. Wystarczy otworzyć się na innych, rozejrzeć się wokół i zauważyć dużo szczęśliwych zdarzeń!

Licencja: Creative Commons