Bear Hostels to dynamicznie rozwijająca się sieć hosteli w historycznym centrum Moskwy. Magiczna atmosfera łączy młodych ludzi przybywających tu licznie z całego świata. A wszystko zaczęło się od pomysłu.

Data dodania: 2013-05-30

Wyświetleń: 1000

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Danił Miszkin - właściciel sieci tanich hoteli ma zaledwie 21 lat. Pochodzi z Sewastopola, z niezamożnej rodziny. Jako chłopak wyróżniał się chęcią zarabiania własnych pieniędzy. Już w wieku 12 lat zaczął zarabiać pierwsze pieniądze. Los sprawił, że znalazł się z rodzicami w berlińskim hotelu podczas wyjazdu do Niemiec. Zainspirowany niskimi cenami noclegu i dobrymi warunkami postanowił przenieść pomysł do Rosji. Wyczuł, że może to być biznes.

Przekonał rodziców, by odziedziczone po babci dwupokojowe mieszkanie zamienić na hostel. Jak postanowił, tak dokonał. Brakowało pieniędzy, ale poradził sobie. Łóżka wykonane przez zaprzyjaźnionych sewastopolskich marynarzy, prześcieradła kupione w Turcji. Za niewielkie pieniądze wyposażył swój pierwszy hostel. Miał szczęście, bo w tydzień po otwarciu lokalu wszystkie miejsca były zajęte. Danił był administratorem, księgowym i sprzątaczką. Prowadzenie hotelu łączył z nauką. Na szczęście „oblężenie” turystów miało miejsca w okresie od maja do września. W okresie zimowym mógł nadrobić zaległości w nauce.

W wieku 16 lat zapisał się do Moskiewskiej Akademii Pracy i Stosunków Społecznych. Nauka szła dobrze, ale bardziej pociągał go biznes. Wtedy to postanowił otworzyć pierwszy w Moskwie hotel. Tak więc powstał pierwszy hotel „Olimpia” dla 20 osób. Wkrótce powstał hostel  „Olimpia 2” z 30 pokojami, z całodobową recepcją i barem oraz kuchnią. O podwyższonym standardzie jakości.

W listopadzie 2009 r. otworzył najlepszy moskiewski hostel - Bear Hostel, znajdujący się na Sadowom Kolce  przy stacji metro «Smolenskaja».  Logotyp przedstawia uśmiechającego się niedźwiadka.

Od chwili otwarcia pierwszego hotelu personel stara się, aby goście byli zadowoleni z pobytu. Dlatego dba się o szczegóły. Za niewielkie pieniądze można przenocować w dobrych warunkach, korzystać z Internetu, kuchni, rozmawiać z obcokrajowcami. Dużo uwagi zwraca się na potrzeby gości i dąży się do ich spełnienia. Najlepsze pomysły wprowadzane w życie udoskonalają jakość obsługi w sieci hoteli z niedzwiadkiem.

Hotelowy biznes rozwija się, ale priorytety wciąż są te same. Zadowolenie gości z pobytu jest najważniejsze. Naczelnym hasłem pracy wszystkich pracowników jest „Odnoś się do ludzi tak, jak byś chciał, aby oni odnosili się do ciebie”. To procentuje. Wielokrotnie.

W planie jest rozwój tanich hosteli w głównych regionach Rosji, zbudowanie  trzygwiazdkowych hoteli, wybudowanie wielofunkcyjnych kompleksów przy głównych, rosyjskich i stworzenie sieci dla osób pracujących w stolicy.

Takie ambitne plany ma 21-letni chłopak, który uważa, iż żyjemy w wyjątkowych czasach, pełnych możliwości. Grunt to umieć je wykorzystać.

Licencja: Creative Commons