Zawsze przy okazji wyjazdu w delegację, czy też na weekend stajemy przed tym samym problemem. Wyborem miejsca noclegowego. Pomimo wielu hosteli, hoteli czy apartamentów, ciężko nam się zdecydować, co będzie dla nas lepsze.

Data dodania: 2016-08-19

Wyświetleń: 1037

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócic uwagę przy wyborze noclegu?

Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Postaram się przybliżyć najistotniejsze czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca noclegowego.

  1. Lokalizacja

Sprawa priorytetowa, bez dobrej lokalizacji możemy zapomnieć o szybkim przemieszczaniu się po mieście lub szybkim dotarciu na miejsce ważnej konferencji. W przypadku większych miast wiele hoteli ma swoją lokalizację w ścisłym centrum miasta, ale wybierając takie miejsce musimy też brać pod uwagę, czy akurat w najbliższej okolicy nie ma remontów. Jeśli po przyjeździe okaże się, że z hotelu mamy utrudniony dojazd do jakiejkolwiek części miasta , a komunikacja zastępcza nie funkcjonuje prawidłowo, to może to skutkować spóźnieniami w wypadku ważnej delegacji lub wzrostem naszej złości jeśli planowaliśmy spędzić miły i spokojny weekend w mieście.

  1. Cena i standard


Często bywa tak, że chcemy mało zapłacić za wysokiej klasy nocleg. Niestety nie zawsze uda nam się załapać na super promocję. Okazji możemy szukać w różnego rodzaju aplikacjach służących do rezerwacji miejsc. Najlepszym rozwiązaniem jest rezerwacja z dużym wyprzedzeniem, ale czasami zdarzy nam się sytuacja w której musimy odwołać wyjazd, wtedy tracimy czas i czasami nawet pieniądze. Żyjemy w czasach gdzie trudno cokolwiek zaplanować. Z drugiej jednak strony musimy wziać pod uwagę fakt, że nie warto rezerwować byle czego i oby było jaknajtaniej. Standard też się liczy, bo przekłada się on na nasze samopoczucie i to czy będziemy miło wspominać nasz wyjazd. Jeśli ktoś się uprze, to nawet wytrzyma w pokoju gdzie jest łóżko, stoliczek i łazienka, ale nie o to chodzi, aby mieszkać w takich warunkach.

Często za lepszym standardem idą wyższe ceny, ale może akurat uda nam się znaleźć coś w rozsądnej cenie? Warto spróbować.

  1. Komunikacja miejska & miejsce parkingowe

Jeśli jedziemy samochodem, to warto się upewnić, że mamy gdzie go zaparkować, ale jeśli mamy zamiar korzystać z komunikacji miejskiej, to warto sprawdzić jak w danym mieście działa transport publiczny. Tak jak wczęśniej wspomniałem, istotne jest to czy nie ma w okolicy uciążliwych robót drogowych, które skażą nas na komunikację zastępczą, która nie zawsze działa tak jakbyś tego chcieli. Większość dobrych hoteli gwarantuje nam miejsce parkingowe, czasami trzeba za nie dodatkowo zapłacić, ale nie są to jednak wygórowane ceny. Przy wyborze noclegu warto zwrócić na to uwagę, bo im mniej niespodzianek na miejscu tym lepiej.

  1. Śniadanie i obiady

Coraz częściej wolimy zapłacić za śniadanie hotelowe, niż samemu się zastanawiać co tu rano zjeść. Czasami hotele oferują śniadania w cenie, ale zdarzy nam się także za nie dodatkowo zapłacić. To samo tyczy się obiadów lub obiadokolacji, które w ostatnich latach stały się popularne. Zapewne gdy dobrze zaplanujemy wyjazd, to nawet nie znajdziemy czasu na obiad i na powroty do miejsca noclegu.

To są te najbardziej podstawowe rzeczy na które powinniśmy zwrócić uwagę. Nie ma sensu wspominać o darmowym dostępie do WiFi, bo dzisiaj jest to już standardem, ale warto dobrze przejrzeć ofertę noclegową, aby po powrocie być w stu procentach zadowolonym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena