Chociaż hostel to wynalazek nienowy, na naszym rynku obecny jest od stosunkowo niedawnego czasu. Według definicji to tymczasowe miejsce noclegowe, które od hotelu różni się przede wszystkim liczbą miejsc w pokojach oraz współdzielonymi pomieszczeniami gospodarczymi, jak kuchnia czy łazienka.

Data dodania: 2014-04-02

Wyświetleń: 2419

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona


Co oferuje dobry hostel?

Podstawową zaletą hosteli jest korzystna cena. Hostel to tanie miejsce noclegowe, często kilkukrotnie tańsze od hoteli. Kosztem tego rozwiązania jest ograniczony dostęp do dodatkowych usług jak wyżywienie, oddzielna łazienka czy media. Przeciwwagą dla tych ograniczeń jest jednak świetna lokalizacja, która umożliwia dostęp do brakujących usług. Hostele przeważnie przylegają, lub są usadowione blisko lokali gastronomicznych, pubów czy klubów. Taki punkt to również świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta czy innych atrakcji. Hostele oznaczają również prędkość i wygodę. Są stworzone do szybkiej i sprawnej obsługi sporej ilości osób, więc formalności w nim ograniczone są do minimum.


Dla kogo hostel?

Hostele są idealnym rozwiązaniem dla aktywnych i energicznych ludzi, dla ludzi mobilnych, którzy sami sobie organizują pobyt, często z dnia na dzień. Hostel oferuje dla nich szybkie miejsca noclegowe bez zbędnych i często niepotrzebnych dodatków. Zaoszczędzone pieniądze można wówczas przeznaczyć na takie atrakcje, na jakie ma się ochotę – dzięki temu uzyskuje się większą swobodę w planowaniu pobytu w danym miejscu. Co ciekawe i warte zaznaczenia, korzystne ceny wcale nie muszą oznaczać tu rezygnacji z pewnych standardów. W istocie, sporo hosteli poziomem obsługi często dorównują hotelom, różnica w nazwie wynika wówczas jedynie ze względów formalnych. Hostele w dużych miastach to często miejsca wielokulturowe, spotkać tu można ludzi z całego świata o bardzo ciekawych życiowych historiach. Często więc to jest niepowtarzalna okazja do poznania barwnych osobowości. Ludzie otwarci, ciekawi świata poczują się tu jak u siebie.


Jak wybrać dobry hostel?

Dobry hostel to przede wszystkim dobre położenie, więc przy wyborze noclegu zwracajmy uwagę na bliskość centrów: centrum zabytkowego (rynek), centrum kulturalnego czy centrum komunikacyjnego. Bliskość interesujących nas usług jest również szalenie ważna, mając ulubioną restaurację przy boku, oszczędzamy sporo czasu i energii, a zyskujemy spokój i komfort. Najlepiej poszukiwania zacząć od internetu. Znajdziemy tam bazę hosteli dla każdego miasta wraz z opiniami użytkowników. Rekomendacje znajomych też są dobrym źródłem opiniotwórczym.
W dobie kryzysu ekonomicznego rozsądnym posunięciem jest szukanie oszczędności wszędzie tam, gdzie można. Znalezienie dobrego hostelu, który gwarantuje stabilny i komfortowy nocleg w bardzo dobrej lokalizacji może okazać się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena