Samotność to emocjonalny stan, z którym miał okazję napotkać się w życiu prawie każdy z nas. Obok miłości czy nienawiści, samotność jest jedną z najbardziej silnych odczuć, które jesteśmy w stanie przeżywać. Nic więc dziwnego, że pojawia się ona bardzo często jako motyw literacki, a ilość cytatów jest naprawdę bardzo imponująca. Jak przedstawiana jest samotność na kanwie literatury czy w wypowiedziach różnych osób? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Data dodania: 2022-07-28

Wyświetleń: 438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Cytaty o samotności

Samotność w cytatach i ich rola

Cytaty o samotności odgrywają dla osób, które "na własnej skórze" przeżywają ten ciężki, emocjonalny stan rodzaj pokrzepienia. Co więcej, pomagają one nazwać targające nami emocję, co niejednokrotnie przynieść może dużą ulgę. Samotność w cytatach ukazuje swoje różnorodne barwy. Możemy wyróżnić samotność przejściową czy chroniczną (trwałą bez względu na okoliczność), które także napotkać możemy w literaturze. Czujemy czasami pustkę, której nie umiemy opisać- w tym właśnie pomagają nam cytaty o samotności. 

 –

Samotność może mieć różnorodne podłoże. Zawsze jednak wiąże się z odczuciem społecznej izolacji. Przykre poczucie odcięcia od innych, potrzeba rozmowy, prostych gestów, to zazwyczaj niezwykle przykra dolegliwości dla naszego ducha. Cytaty o samotności pomagają w codziennym życiu zrozumieć złożone procesy psychiczne, pokrzepić się, że ogromna część osób na całym świecie przeżywa podobną gorycz, której zazwyczaj w krótkim okresie czasu nie jest w stanie złagodzić żaden "balsam".

Jakie znamy prawdziwe cytaty o samotności?

Cytaty o samotności to niezwykle obszernych rozmiarów zbiór. Nie sposób przytoczyć wszystkich z nich, każdy ma swoje ulubione. Istnieją jednak najpiękniejsze, o których należy wspomnieć:

"Samotność pokazuje nam, kim powinniśmy być; społeczeństwo pokazuje nam, kim jesteśmy"

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena