Nad wyborem odpowiedniej bramy garażowej powinniśmy się zastanowić już na etapie projektowania domu. Musimy przeanalizować. Bramy garażowe dwuskrzydłowe, segmentowe oraz rolowane różnią się sposobem otwierania, konstrukcją, a także wypełnieniem.

Data dodania: 2012-12-07

Wyświetleń: 1461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zanim zdecydujemy się na konkretny model powinniśmy przeanalizować możliwości techniczne i przewidzieć różne efekty użytkowania. Tradycyjnym rodzajem są bramy dwuskrzydłowe, które wykonane są z drewna lub metalu. Jest to najprostszy a zarazem najtańszy typ bramy garażowej. Jednak obecnie coraz rzadziej są montowane, ponieważ nie są szczelne, a także zajmują bardzo dużo miejsca na podjeździe.

Bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, po prowadnicach sufitowych. Montowane są za otworem wjazdowym, pozostawiając miejsce przed garażem. Dzięki temu nie potrzebujemy miejsca na otwieranie i zamykanie bramy, co jest bardzo ważne jeżeli mamy mały pojazd lub gdy nasz garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Bramę segmentowa możemy zamontować w bardzo niskich garażach, o nadprożu już od 10 cm.

Ostatnim rodzajem są bramy rolowane, które szczególnie nadają się do małych pomieszczeń. Zajmują niewiele miejsca ponieważ otwiera się pionowo, a płaszcz bramy chowa się w estetycznej skrzynce. Wykonana jest z połączonych ze sobą profili aluminiowych, które wypełnione są pianką poliuretanową, spełnia to dodatkowe funkcje izolacyjne. Dużą zaletą jest fakt, że bramę rolowaną możemy zamontować w już istniejącym garażu.

Wszystkie bramy garażowe mają możliwość zamontowania automatycznego napędu. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem wysiadać i wsiadać aby otworzyć bramę. Jednak co się stanie jeśli zabraknie prąd? Wystarczy zamontować tak zwane awaryjne rozłączenie z klamki, lub zamontować awaryjne rozłączenie akumulatorowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena