Już w czasach starożytnych ludzie znali doskonałe właściwości Morza Martwego. Królowa Kleopatra, autentyczny "synonim" piękna od tysięcy lat, zdobyła nawet wyłączne prawo do stworzenia w tym regionie ośrodków kosmetycznych i farmaceutycznych. 

Data dodania: 2012-12-05

Wyświetleń: 1380

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najniżej położone miejsce na świecie, ponad 400m p.p.m., to istna Arkadia jeśli chodzi o warunki sprzyjające zdrowiu i urodzie. Właśnie tam powietrze jest naprawdę bogate w minerały i przede wszystkim - czyste, niemalże wolne od alergenów. Co więcej, woda Morza Martwego, w której znaleziono aż 21 minerałów, jest oceniana jako bardzo korzystna dla naszej skóry. Woda ta ma nie tylko właściwości odżywcze, pozytywnie pływa na naszą cerę, ale łagodzi również bóle reumatyczne i pobudza układ krążenia. Zawartość poszczególnych minerałów w tej wodzie w porównaniu z innymi wodami słonymi jest naprawdę miażdżąca. Znajdziemy tu prawie  44 razy więcej magnezu niż w Morzu Śródziemnym czy w oceanach. Warto wspomnieć również o doskonałych właściwościach błota mineralnego pochodzącego właśnie z Morza Martwego. Dzięki stosowaniu leczniczego czarnego błota, nasza skóra ma szansę być świetnie oczyszczona i nawilżona, wskutek czego będziemy odczuwali, że jest ona miękka i gładka.

Właśnie dlatego tak wiele firm z całego świata sprowadza kosmetyki bądź składniki do kosmetyków właśnie z rejonów Morza Martwego. Szczególnym zainteresowaniem wśród producentów cieszy się błoto lecznicze, które wykorzystuje się jako bazę dla kremów czy maseczek mających na celu oczyścić, zmiękczyć i nawilżyć naszą skórę. Należy dodać, że dzięki minerałom z Morza Martwego otrzymuje się bardzo skuteczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Przeprowadzono w tym celu badania i porównano działanie trzech kosmetyków tego typu. Okazało się, że jedynie ten, który zawierał składniki z wód rejonów tego morza, był najbardziej skuteczny, gdyż znakomicie radził sobie z nierównościami skóry, świetnie regenerował komórki, co sprawiało, że skóra stawała się odmłodzona. Warto dodać, że kosmetyki tworzone na bazie minerałów z Morza Martwego są stworzone dla osób w każdym wieku. Dla młodzieży, gdyż pomagają w walce z trądzikiem, dla osób dorosłych, gdyż pomagają uporać się z koszmarem cellulitu, a także dla osób w wieku, gdy pojawiają się bądź "namnażają się" zmarszczki. Co więcej, osoby narzekające na wypadanie włosów, słabe paznokcie czy np. łupież również mogą znaleźć dla siebie skuteczne kosmetyki na bazie wspomnianych minerałów.

Morze Martwe to prawdziwe źródło piękna. Przekonaj się o tym!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena