Gdy w 2004 roku wydawana była gra Rome: Total War był to tytuł z cyklu absolutne – must have! Wszystko wskazuje na to, że druga odsłona też będzie należeć do gier typu, które wprowadzają rewolucje w branży komputerowej.

Data dodania: 2013-01-26

Wyświetleń: 1127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogłoszenie światu Total War: Rome 2 poruszyło cały rynek i wyrwało ze snu fanów pierwszej części (swoją drogą, ja wciąż na dysku mam tą grę). Gdy media poinformowały o tym, że kolejna odsłona kultowej już serii z cyklu Total War ponownie wraca do antyku, wszystkie fora traktujące o grach strategicznych, złapały jakby drugi oddech. Wynikało to głównie z tego, że informacja o powstawaniu nowej odsłony nie była enigmatyczna, ale zawierała już istotne dane na temat tego w jakiej fazie produkcji jest Rome 2 i czego możemy się po nim spodziewać, a może i to całkiem wiele.

Total War: Rome 2 podobnie jak poprzednik, wprowadzi dużo graficznych zmian - głównie w silniku gry. Pomimo, że nie będzie to stricte nowy engine, ale podrasowana wersja tego co mieliśmy w ostatnich Shogunach, to możemy liczyć na nowe doznania graficzne nie tylko pod względem szczegółowości jednostek czy starć na polu bitwy, ale wyrażone też ogromną mocą przeliczeniową w postaci majestatycznych widoków map, na których odbywać się będą walki przy dużo większej liczbie jednostek. Ma to się stać dzięki opcji, która pozwoli nam oddalić mapę setki razy i przeskoczyć do innych miejsc gdzie akurat prowadzone są starcia, a następnie ponownie ją zbliżyć i cieszyć się fantastyczną animacją walczących legionów.

Istotną nowością, jaka wprowadzona zostanie w przypadku gameplayu i mapy bitewnej, jest wprowadzenie po raz pierwszy ataków z morza, przy jednoczesnej opcji desantu i szturmu lądowego. Takie dodatki udostępnią masę nowych wariantów taktycznych oraz wymuszą na graczu umiejętności podejmowania szybkich i strategicznych decyzji w ferworze walki. Nową opcją ma być także wprowadzenie do kampanii pojedynczego gracza opcji fabularnej, w której będzie trzeba uważać na spiski, czy podejmować decyzje wpływające na układy geopolityczne.

Total War: Rome 2 zapowiada się jako smakowity kąsek na tegorocznym rynku gier i ma duże aspiracje do tego, by zostać najlepsza grą strategiczną w 2013 roku. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena