Spróbuj choć raz samodoskonalenia, a już nigdy nie przestaniesz. Uczucie towarzyszące pracy nad sobą, zdobywaniu wiedzy czy też nowych umiejętności jest wspaniałe. 

Data dodania: 2012-12-05

Wyświetleń: 5349

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 10

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

10 Ocena

Licencja: Creative Commons

           

Zawsze znajdzie się coś, co chcemy w sobie zmienić. Czy jest to nasz wygląd, np. chcemy schudnąć, czy to brak wiedzy w jakimś temacie, np. polityka, czy też potrzebujemy jakiejś nowej umiejętności, np. projekt strony www.

Usiądź i przemyśl, co chcesz robić w życiu, jakie masz marzenia. Przez 30 minut nic nie rób, tylko myśl o swojej przyszłości. Robiłeś to w ogóle kiedyś? Pomyśl: Gdzie chcesz być za rok? Co chcesz robić za 5 albo 10 lat? Co być chciał mieć? Co byś chciał umieć? Co byś chciał zobaczyć? Zadanie sobie takiego rodzaju pytań pokaże Ci Twoje życiowe cele. Musisz jeszcze przemyśleć drogę do swoich celów. W jaki sposób chcesz spełniać swoje marzenia?

Wartościowy człowiek dąży do swoich celów i sprawia mu to radość. Nie ma nic lepszego w naszym życiu, jak spełnianie swoich marzeń. Na drodze do spełnienia Twoich pragnień stoisz wyłącznie Ty sam. Twoje decyzję i zachowanie definiuje Twoje życie. Jeśli chcesz stać się szczęśliwym człowiekiem, zacznij działać, weź się do roboty! Nic nie przyjdzie Ci łatwo, nic nie przyjdzie samo, niestety, do wszystkiego musisz dorobić się swoją własną pracą.

Ucz się i podróżuj jak najwięcej. Pogłębiaj swoją wiedzę, naucz się nowego języka, zdobądź nową umiejętność. Czytaj jak najwięcej. Nie żałuj pieniędzy na swoją edukację, na swoje pasje. Oszczędzaj za to na drogich zabawkach, które tak naprawdę nie są Ci potrzebne!

Staraj się być lepszym człowiekiem. Pęd do wiedzy wciąga i uzależnia! Spełniaj swoje marzenia i bądź szczęśliwy!

Licencja: Creative Commons
10 Ocena