Z biegiem lat, u osób, które nie zwalczą tkanki tłuszczowej w okolicach pasa, pojawić mogą się takie choroby jak – cukrzyca, wysokie ciśnienie, demencja, choroby serca, nowotwory.
Zmniejszymy obwód talii, jeżeli zastosujemy kilka z poniższych rad:
Zwiększyć spożycie ryb, drobiu, produktów pełnoziarnistych, nabiału o niskiej zawartości tłuszczu – dieta taka jest nie tylko zdrowa, ale i dodaje energii, tak niezbędnej na okres jesiennych chłodów,
Zmniejszyć ilość spożywanych kalorii – wiecie, że wystarczy wyrzucić z jadłospisu 100 kcal dziennie, aby w ciągu roku schudnąć aż 5,4 kg. Bez żadnych restrykcyjnych diet. Ile to jest 100 kcal – to dwa małe czekoladowe ciasteczka.
Spożywać śniadanie bogate w białko – wysokobiałkowe śniadanie przyśpiesza metabolizm, zwiększa ilość spalonych kalorii. Ponadto takie śniadanie jest bardziej sycące.
Zjadać 5 posiłków dziennie – pomijanie posiłków nie doprowadzi do schudnięcia, mało tego, rozreguluje metabolizm, który przestawi się na oszczędny tryb pracy i odkładał będzie jeszcze więcej tłuszczu,
Ćwiczyć siłowo – warto rozbudować sobie tkankę mięśniową, ponieważ mięśnie zużywają więcej kalorii na podstawowe czynności, zupełnie inaczej pracuje ciało bogate w tkankę mięśniową niż tłuszczową,
Ćwiczyć aerobowo – szczególnie dla osób bardzo otyłych - te ćwiczenia spowodują początkowy spadek centymetrów w talii. Jeżeli masz złą kondycję fizyczną, zacznij od spacerów.
Znaleźć inny sposób na radzenie sobie ze stresem niż jedzenie – fast foody, chrupiące ciasteczko, może i poprawiają ci humor, ale tylko na krótko.
Spać co najmniej 7 godzin na dobę – im mniej odpoczywasz, tym twój organizm produkuje więcej hormonów zwiększających apetyt.
Być aktywną – wiem, że deszczowa pogoda nie zachęca do spacerów, ale nie oznacza to, ze cały czas masz spędzić przed telewizorem. Zapisz się na siłownię, do szkoły tańca. Nie siedź. Wstań z kanapy.
Pilates, metoda treningowa znana na całym świecie, łączy w sobie elementy gimnastyki, baletu i jogi, skupiając się na rozwoju siły, elastyczności oraz świadomości ciała. Choć dzisiaj zajęcia pilates często wykorzystują różnorodne sprzęty, historia pierwszych maszyn do pilatesu jest równie fascynująca, co sam twórca tej metody.