Urządzając własny dom czy mieszkanie, początkowo liczba zgromadzonych przedmiotów pozwala na swobodne chowanie wszystkiego w szufladach. Z czasem obrastamy w rzeczy i pamiątki, z którymi trudno jest się nam rozstać.

Data dodania: 2012-10-23

Wyświetleń: 1372

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prędzej czy później pojawia się problem związany z brakiem miejsca do przechowywania, któremu nie potrafimy sprostać. Specjaliści w aranżacji wnętrz z łatwością sprostają temu problemowi - pokaż im swój dom, a znajdą dodatkowy metraż, choćby schowki miały powstać nawet w przedpokoju. Aby łatwiej było nam wyobrazić sobie efekt końcowy, warto zlecić aranżacje 3D.

Kilka przykładowych projektów w trójwymiarze pozwoli nam wybrać najlepszy pomysł. Wiele z nich możemy wykorzystać w piętrowym czy parterowym domu lub mieszkaniu, projektowanie stoisk targowych albo projektowanie sklepów również może skorzystać z rad dotyczących maksymalnego wykorzystania przestrzeni do przechowywania. Pod drewnianymi schodami możemy umieścić szuflady do przechowywania drobiazgów, poczynając od butów, czapek i szalików czy kluczyków do samochodu, nawet na butelkach wina skończywszy. Przestrzeń pod schodami jest także doskonałym miejscem na ulokowanie szafek czy otwartych półek o podobnym do szuflad przeznaczeniu. Całkiem ciekawym pomysłem może również okazać się otoczenie schodów regałami z książkami - w dowolnej chwili możesz przysiąść na schodku i zagłębić się w lekturze. Taką dodatkową powierzchnię można z powodzeniem zaadaptować również na niewielkie miejsce pracy. Stoliczek pod laptopa, półka na książki, miejsce na drukarkę - niewielkie metraż pomieści każdy z tych elementów.

W zależności od tego, kim są lokatorzy domu, powierzchnię pod schodami możemy dowolnie zaaranżować. Jeśli w domu na co dzień szaleją przedszkolaki - pomyślmy o domku dla lalek albo torze samochodowym, z kolei kiedy głową rodziny jest stateczny i towarzyski pan, zamontujmy półeczki na wino i niewielką biblioteczkę. Kiedy na poważnie myślimy o czytaniu lub pracy w pobliżu schodów, zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie. Pozostałą część przedpokoju możemy zabudować systemem szaf. Ich zalet nie sposób wymienić - w drzwiach możemy umiejscowić wysokie lustro, a wewnątrz szafy komodę, szafkę na buty, stolik komputerowy, a nawet miejsce na telewizor.

Cała aranżacja zależy wyłącznie od naszych lub projektanta pomysłów. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z zagospodarowaniem korytarza, aby cały wystrój był nie tylko praktyczny i zawierał wiele zakamarków do przechowywania, ale także cieszył oko. W końcu przedpokój jest wizytówką całego domu!

Licencja: Creative Commons
5 Ocena