Urządzenie ładnego oraz funkcjonalnego mieszkania, to nie małe wyzwanie. Zwłaszcza na niewielkiej przestrzeni. Połączenie sypialni z salonem, jak się okazuje sprawdza się idealnie w niedużych mieszkaniach. 

Data dodania: 2017-01-23

Wyświetleń: 461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak urządzając mieszkanie w ten sposób trzeba pamiętać by pomieszczenie wyraźnie podzielić na konkretne strefy. Odpowiednie rozdzielenie strefy sypialnej od dziennej pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zapewnić sobie prywatność w razie wizyty gości. Jak więc zaaranżować nasz pokój dzienno-sypialny, tak aby prezentował się nowocześnie i dystyngowanie a zarazem był w pełni funkcjonalny?

Rozwiązania są w zasadzie nieograniczone, to w jaki sposób urządzimy i podzielimy pokój zależy tylko od naszej wyobraźni i pomysłowości. Jednak należy pamiętać, żeby wszystkie elementy dopasować tak do siebie jak i do rozkładu pomieszczenia.

Kilka ciekawych rozwiązań

Ostatnio na popularności zyskują meble chowane/składane. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przypadku, gdy chcemy połączyć pokój dzienny z sypialnią. To świetny pomysł do wszelkiego rodzaju kawalerek czy małych mieszkań. Nie tylko zyskujemy pełną funkcjonalność, ale także masę dodatkowego miejsca. Meble tego typu, można w każdej chwili ukryć dosłownie jednym ruchem ręki. Ukryte w ścianie wpasowują się w wystrój naszego domu, a my zyskujemy dodatkową przestrzeń na codzienne czynności.

Jeśli jednak chcemy postawić na klasyczne łóżko, koniecznie musimy oddzielić je od strefy dziennej. Pierwszym i najprostszym na to sposobem, będzie wykorzystanie niewielkiej szafki. Około metrowa konstrukcja powinna wystarczyć, żeby czuć się komfortowo i nie tracić na prywatności. Dodatkowo ustawiona między kanapą a naszym łóżkiem sprawdzi się w roli stolika, na którym stawiać można napoje czy przekąski, a także jako regał na książki.

Nieco bardziej pracochłonnym rozwiązaniem będzie wstawienie niewielkiej ściany przesuwnej, którą odgrodzimy łóżko. Od frontu można też ustawić kanapę dzięki czemu zyskamy maksimum prywatności, przy wykorzystaniu minimum przestrzeni.

Łóżko zajmuje sporo miejsca, pomyśl więc o materacu. Ułożony na niewielkim uniesieniu – które możemy zrobić sami, chociażby z karton gipsu a nawet europalet – i otoczony zasłoną zwisającą z sufitu (może być zawieszona w jednym punkcie i rozchodzić się na dole), całkowicie oddzieli przestrzeń sypialną od pokoju dziennego.

 Zasłonę można też wykorzystać w bardziej tradycyjny sposób. Wydzielając przestrzeń na łóżko, wystarczy obudować je z obu stron ściankami z karton gipsu a między nimi umieścić przesuwną, tradycyjną zasłonę. Nie zapewni nam to maksimum prywatności, jednak dobrze zaprojektowane i zaaranżowane, pozwoli stworzyć cichy kącik do czytania i spania.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena