Kupno laptopa nie należy do najłatwiejszego wyboru. Często dość długo zastanawiamy się, zanim go wybierzemy. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy sugerować się opinią sprzedawcy, znajomch, internautów? Jak nie przepłacić?

Data dodania: 2012-09-22

Wyświetleń: 1507

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kupując laptopa, musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, do czego będziemy go używać. Jeśli będziemy używać go szczególnie do zabawy i domowego użytku, nie musi być wyposażony w najlepsze parametry. Jednak gdy będziemy go używać do pracy, lepiej przyjrzeć się procesorowi, pojemności dysku oraz pamięci RAM. Jednym z najlepszych procesorów jest Intel Pentium, i takiego w większości laptopów znajdziemy. W laptopach znajdziemy także pojemność dysku ok 500 GB. Jest to wystarczająca ilość jak na przeciętnego użytkownika. Jeśli chodzi o pamięć RAM to warto zainwestować w 2GB, które umożliwią płynną pracę.

Musimy także wybrać pomiędzy matrycą błyszczącą a matową. Jeśli zależy Ci na kolorystyce i wrażeniach wizualnych, które będą przydatne np. podczas oglądania filmów, wybierz ekran z matrycą błyszczącą. Z kolei gdy laptopa będziesz używać głównie do prac biurowych i będziesz także często pracował na nim na zewnątrz, lepiej wybrać takiego z matrycą matową. Nie odbija ona bowiem słońca i ekran jest bardziej przyjazny dla oczu.

Przy wyborze laptopa decydujemy się także na system operacyjny. Możemy wybrać głównie pomiędzy Windowsem lub Linuxem. Windows jest bardziej zrozumiały dla większości osób i wybierają one właśnie jego. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, by systemem został bardziej niecodzienny Linux.

Innym ważnym, głównie dla kobiet, czynnikiem podczas wyboru sprzętu jest design. W tym przypadku warto porobić krótkie poszukiwania, gdyż na rynku dostępne są naprawdę ciekawe wyglądy i kolory komputerów. Na pewno wśród nich znajdziemy nasz wymarzony.

Chcąc kupić najlepszego laptopa, często jesteśmy niezdecydowani. Jednak z pomocą Internetu, obsługi w sklepie i własnego gustu kupimy ten, który na pewno będzie nam odpowiadał pod każdym względem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena