Automaty vendingowe pojawiły się w naszym kraju już 15 lat temu. Od tego czasu wiele zdążyło się zmienić w tej branży, jak również w świadomości konsumentów, którzy dokonują w nich zakupu.

Data dodania: 2012-07-19

Wyświetleń: 1721

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Maszyny sprzedające najczęściej (jak nie trudno się domyślić) lokowane są w miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba ludzi. Automaty tego rodzaju obecne są już niemal na wszystkich dworcach PKP w naszym kraju, galeriach handlowych oraz siedzibach użyteczności publicznej (również w szpitalach). Firmy zajmujące się produkcją wspomnianych maszyn, starają się możliwie najbardziej wyjść na przeciw wszystkim klientom, zachęcając tym samym do dokonania zakupu. Obecnie w automacie vendingowym, płatności możemy dokonać nie tylko przy pomocy bilonu (jak miało to miejsce w przypadku pierwszych modeli automatów), ale również za pomocą banknotów, a nawet kart płatniczych, co rzecz jasna jest sporym ułatwieniem i z pewnością odbija się pozytywnie na ilości sprzedaży.
 
Nie tylko na dużą skalę
 
Na coraz częstsze zakupy przy pomocy automatów, z pewnością wpływ ma również nieustannie powiększająca się liczba produktów jakie możemy w nich kupić. Warto wspomnieć, że pierwsze automaty vendingowe w ofercie posiadały wyłącznie napoje (zimne, a w późniejszym czasie także napoje gorące). Obecnie istnieje bardzo wiele rodzajów maszyn, które posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę. Kupić możemy w nich słodycze, kanapki, a także innego rodzaju przekąski jak np, sałatki. Fakt ten sprawia, że maszyny sprzedające coraz chętniej umieszczane są w zakładach o ciągłym systemie pracy oraz mniejszych firmach, gdzie często godziny pracy są nienormowane i często zachodzi potrzeba spożycia choć drobnego posiłku.
 
Automaty, a jakość
 
Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, iż towary kupowane z automatu są nieco gorsze jakościowo. Głównie chodzi o napoje gorące jak kawa i herbata. Faktem jest jednak, iż obecnie automaty sprzedające posiadają produkty o wysokiej jakości. Firmy vendingowe przykładają wiele starań aby serwowane pod ich szyldem produkty były smaczne i świeże. Warto w tym momencie zaznaczyć, iż asortyment automatów z kanapkami i przekąskami uzupełniany jest każdego dnia, a produkty, które nie zostały sprzedane są wyciągane.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena