Na przestrzeni ostatnich kilku lat w polskiej turystyce coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się tzw. apartamenty do wynajęcia. Ta forma usługi noclegowej jest coraz chętniej wybierana przez podróżujących, zarówno w celach rekreacyjnych jak i biznesowych.

Data dodania: 2013-06-06

Wyświetleń: 1235

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto zauważyć także, iż wynajem apartamentów w celach turystycznych staje się coraz chętniej wybieraną formą zarobku dla osób posiadających jedno lub kilka mieszkań na własność.
 
Nocowanie w apartamencie do wynajęcia jest oczywiście dobrą alternatywą dla typowego noclegu w hotelu, który ze względu na pewnego rodzaju utrudnienia związane chociażby z koniecznością dostosowania się do pór śniadaniowych czy godzin sprzątania, bywa uciążliwy dla niektórych podróżujących. Apartamenty do wynajęcia powstają najliczniej oczywiście w dużych miastach, jednak warto zauważyć, iż są one coraz liczniej dostępne także w kurortach nadmorskich i górskich.

Czym w istocie różni się apartament do wynajęcia od hotelu?

Przede wszystkim korzystając z noclegu w apartamencie do dyspozycji mamy coś więcej niż wyłącznie pokoju z łazienką. W istocie wynajmujemy całe mieszkanie, tak więc zarówno pomieszczeń jak i powierzchni użytkowej jest zazwyczaj dużo więcej. Tak naprawdę wynajmowane apartamenty bywają bardzo różne - tak jak różne są mieszkania. Niekiedy posiadają one korytarz czy przedpokój, jednak nie zawsze jest to konieczne. Ogromną zaletą zdecydowanej większości wynajmowanych apartamentów jest fakt, iż są one zazwyczaj kompletnie wyposażone. W kuchni znajdują się nie tylko podstawowe akcesoria takie jak garnki, sztućce i naczynia, ale także małe sprzęty kuchenne, takie jak mikrofalówka czy toster. W łazience z kolei mamy do dyspozycji najczęściej suszarkę do włosów i ręczniki. Ponadto właściciele apartamentów bardzo często oddają do dyspozycji innego rodzaju wyposażenie jak żelazko czy deska do prasowania.

Studio

Najmniejsze apartamenty do wynajęcia to mieszkania typu studio. Składają się one z jednego pokoju, połączonego z kuchnią. Może być to również aneks kuchenny. Pokój w apartamencie typu studio spełnia rolę pokoju dziennego i sypialni. Całości dopełnia funkcjonalna łazienka.

Większe apartamenty

Apartament jednopokojowy składa się z oddzielnego pokoju, kuchni i łazienki. Z kolei apartament dwupokojowy i trzypokojowy może być dostępny w różnych konfiguracjach. Pierwszy typ takich apartamentów to mieszkania, w których jeden z pokoi spełnia rolę pokoju dziennego. Może być to pomieszczenie przechodnie lub pokój połączony z kuchnią. Trzypokojowe apartamenty do wynajęcia zazwyczaj posiadają dwie łazienki, dla zwiększenia komfortu wypoczywających w nich gości. Z takich mieszkań do wynajęcia korzystają często turyści, dla których jest to ciekawsza alternatywa od wynajmowania kwater, pokoi w hotelach czy pensjonatach.

Wyjazdy biznesowe

Apartamenty do wynajęcia to również atrakcyjna oferta dla przedsiębiorców i osób podróżujących w interesach. W takim mieszkaniu z pewnością czują się pewniej i swobodniej, a dostępne wyposażenie znacznie ułatwia wieczorną pracę czy przygotowanie się do spotkania. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy wyjazd firmowy obejmuje zespół ludzi np. organizujących konferencję lub szkolenie w innym mieście. Apartament trzypokojowy jest dla nich rozwiązaniem nie tylko komfortowym i zapewniającym odpowiednią dyskrecję, umożliwia również pracę całego zespołu w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena