W 1923 roku ówczesne niemieckie władze Słupska postanowiły w wyrobisku po byłej żwirowni w sąsiedztwie cmentarza i browaru wybudować stadion miejski.Po trzech latach (15 sierpnia 1926 roku) w obecności 40 tysięcy widzów i samego prezydenta drugiej Rzeszy feldmarszałka Paula von Hindenburga nastąpiło uroczyste otwarcie Hindenburgkamfbahn, czyli obecnego stadionu 650 - lecia. Projektantem i budowniczym obiektu był znany w tamtych czasach miejski architekt Weegmann (nadzorował on również budowę ratusza miejskiego). Infrastrukturę obiektu tworzyły: 400-metrowa bieżnia, cztery korty tenisowe, boisko piłkarskie oraz budynek zaplecza z szatniami. Widzowie mieli do dyspozycji 1400 miejsc siedzących i 1000 stojących. Przed wojną stadion służył wiernie ogólnej promocji zdrowego trybu życia.
Po II Wojnie Światowej ...
Zawierucha wojenna szczęśliwie ominęła słupski stadion, ale i tak wymagał on gruntownego remontu. Nie sprostała temu zadaniu Milicja Obywatelska, która administrowała obiektem na przełomie lat 40 i 50 XX wieku. Później zarząd nad stadionem objął klub sportowy "GRYF", powstał też społeczny komitet odbudowy stadionu, którego celem było przygotowanie obiektu do obchodów 650 - lecia miasta Słupska. Prace remontowe wykonywane przez lokalne przedsiębiorstwa polegały na położeniu nowej nawierzchni boiska piłkarskiego i bieżni lekkoatletycznej, dokonaniu renowacji trybun na boisku głównym, stworzeniu boisk do siatkówki i koszykówki oraz rozbudowie zaplecza stadionu. Dnia 22 lipca 1960 roku odbyły się uroczyste obchody 650 rocznicy powstania miasta Słupska połączone z otwarciem stadionu i nadaniem mu nazwy "650 - lecia." Po oddaniu stadionu do użytku opiekę nad nim powierzono Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, następnie gospodarzem obiektu zostało Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej oraz na krótko Słupski Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku. W roku 1974 stadion przeszedł kolejny remont. W styczniu 1980 r. stadion został przekazany zarządzeniem Prezydenta Miasta Słupska klubowi sportowemu "GRYF", który był klubem gwardyjskim (stanowił m.in. zaplecze dla pobliskiej Szkoły Milicji). Dopiero w roku 1983 stadion doczekał się nowej torpolowej bieżni, co zaowocowało później 6 rekordami Polski i znakomitymi osiągnięciami słupskich lekkoatletów w latach 80 XX wieku. Stadion posiadał blisko 19 000 miejsc siedzących oraz dodatkowe kilka tysięcy stojących.
Stadion w zarządzie SOSiR ...
W roku 1995 rozwiązuje się KS "GRYF" i w 1996 roku zarząd nad stadionem obejmuje Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji . Przez kilka kolejnych lat z uwagi na wielkość obiektu, brak dużego i silnego finansowo klubu sportowego zdolnego go w pełni wykorzystywać, zmniejszenie masowości sportu z uwagi na coraz skromniejsze środki finansowe stadion ulegał postępującej dekapitalizacji. Udawało się wprawdzie częściowo "łatać bieżące dziury", jednak na kompleksowe działanie stadion musiał czekać do roku 2004, kiedy to rozpoczął się I etap przebudowy, który miał na celu stworzenie poważnego centrum sportu na bazie stadionu z możliwością rozgrywania zawodów na wysokim poziomie. Pod koniec 2005 roku stadion zyskał nowe, lepsze oblicze. 8-9 lipca 2006 roku odbyło się uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyła IRENA SZEWIŃSKA mistrzyni olimpijska, Prezes PZLA w trakcie pierwszej ogólnopolskiej imprezy sportowej - Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, która to rozpoczęła nowy rozdział w historii słupskiego stadionu ...
Stadion 650-lecia, Słupsk, ul.Madalińskiego 1