Przyciąganie oraz doświadczanie bogactwa nieodłącznie wiąże się z poznawaniem siebie oraz własnych ograniczeń. Po co chcesz być bogaty? W zasadzie większość ludzi tego pragnie, nie potrafiąc nawet zdefiniować pojęcia, jakim jest bogactwo.

Dam Ci teraz ćwiczenie:

Uzupełnij test skojarzeń:

1. Bogactwo jest dla mnie...
2. Bogactwo kojarzy mi się nieodłącznie z...
3. Aby stać się bogatym, muszę zrezygnować z...
4. Tym, czego nigdy nie osiągnę, a tak bardzo pragnę, jest...
5. Nigdy nie mogłem być bogat,y ponieważ...
6. Gdy stanę się bogaty, wreszcie poczuję...
7. Nie mogłem do tej pory tego czuć, ponieważ...
8. Pieniądze są mi potrzebne do...
9. Gdy nie mam pieniędzy, czuję się jak...
10.Bogactwo stanowi dla mnie możliwość do realizacji...
11.Będąc bogatym, mogę...
12.Będąc bogatym, czuję się...
13.Do tej pory żyłem jak...
14.Chciałbym być bogaty, ponieważ...
15.Bycie bogatym oznacza dla mnie...
16.Bogactwo pomogłoby mi w osiągnięciu...
17.Będąc bogatym, mogę poczuć się...
18.Chcę posiadać wiele pieniędzy, bo...
19.Wiem, co zrobić z pieniędzmi, ponieważ...
20.Dzięki nim mogę...

Jeżeli Twoje odpowiedzi są w większości pozytywne, jesteś na dobrej drodze, aby przytomnie i z korzyścią dla siebie rozumieć pojęcie bogactwa. Ludzie bogaci wiedzą, czego chcą, potrafią wybierać, spodziewając się po swoich działaniach owocnych rezultatów. Bycie bogatym nie jest trudne. Bardziej skomplikowane wydaje się zbudowanie solidnej samooceny oraz mądrości duchowej, dzięki której możliwa staje się kreacja wysokiej jakości życia. Bez podstaw w swoim wnętrzu żadne bogactwo materialne nie uczyni cię bogatym. Prawdziwe bogactwo to umiejętność odnajdywania się w społeczeństwie, decydowanie o sobie samym, znajomość własnych zdolności oraz talentów. Bogactwo to całokształt życia, wynikający z doświadczenia. Gdy nie wiesz, po co chcesz być bogaty, nie przyciągniesz do siebie pożądanego przemiotu ani zdarzenia. Wielu ludzi nie zastanawia się, co tak naprawdę zrobiłoby z pieniędzmi, gdyby te nagle się pojawiły. Liczy się sam fakt - pragnienie posiadania ich, bez ustalenia sobie, po co są naprawdę potrzebne. Każda niepewność blokuje siłę kreacji oraz modlitwy. Wszelkie negatywne wyobrażenia na temat tego, czym jest bogactwo oraz co się z nim wiąże, stają się opóźniaczami działania i przyciągania sukcesu do twojego życia.


Gdy nie rozumiesz bogactwa, nie doświadczasz go w sobie - poddajesz się temu, co przyniosło ci wychowanie, życie w społeczeństwie, a tym samym pozwalasz, aby pieniądze zdominowały większość twojego czasu. Bogactwo to nie jedynie pieniądze - to ogólnie pojęta zaradność na co dzień oraz życzenie sobie jak najlepiej. Dzięki życzliwemu podejściu do siebie pojawiają się możliwości zarabiania i wykorzystywania pieniędzy dla własnego dobra i osobistego sukcesu. Po co chcesz być bogaty? Aby zadowolić bliskich? Aby przekazać większość dochodów na cele charytatywne? Po to, aby ojciec był z ciebie dumny? Musisz mieć pieniądze, bo inaczej zginiesz pod mostem? Czy wiesz już, co zrobiłbyś z ogromną sumą pieniędzy? Jeżeli boisz się możliwych efektów bycia naprawdę bogatym lub nie wyobrażasz sobie siebie jako osoby spełnionej i dysponującej sporą gotówką - masz niewielkie szanse, aby stać się milionerem. A nawet osobą, która zarabia przeciętne pieniądze dla zaspokojenia podstawowych potrzeb. Uzdrawianie samooceny, nieodłącznie wiąże się ze stawaniem się bogatym pod każdym względem. Prawdziwe bogactwo jest odbiciem bogactwa wewnętrznego i uzdrowienia tych nieświadomych aspektów, które nie zgadzają się na przyjęcie pozytywów. Czy już wiesz, po co chcesz być bogaty? Myślę, że twoim jedynym nawykiem powinno stać się wyobrażanie sobie własnego niezwykle bogatego życia, i to w szczegółach.

Licencja: Creative Commons