Każdy pragnie aby jego prace zdobione za pomocą techniki decoupage były olśniewające i niepowtarzalne. Ale w jaki sposób to zrobić, jeżeli na rynku dostępne są tylko określone motywy, drukowane na papierze ryżowym, czy serwetkach? Trzeba sięgnąć po wydruki z drukarki.

Data dodania: 2012-05-08

Wyświetleń: 16914

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wydruki są wspaniałym pomysłem, aby nasze prace zdobione techniką decoupage były jedyne w swoim rodzaju. Zachwycały nie tylko nas samych ale również innych, przyjaciół, znajomych i osoby, którym podarujemy w ramach prezentu własnoręcznie wykonane prace. Motyw możemy sami narysować w programie paint lub gimp, a następnie przenieść na kolczyki, pudełko, czy coś innego. Jeżeli nie mamy zdolności plastycznych możemy poszukać interesującego nas wzoru w internecie. Na pewno znajdziemy coś niepowtarzalnego, niebanalnego, coś co nas zainteresuje. Zostaje tylko jedno pytanie: w jaki sposób przykleić wydrukowany już wzór?


Drukowanie wzoru:

 Po znalezieniu pasującego nam motywu musimy go wydrukować. Możemy to zrobić używając kilka typów papieru i różnych drukarek. Najlepsze jest, jak mi się wydaje, przeniesienie motywu przy zastosowaniu drukarki laserowej. Wydruk nie rozmywa się pod wpływem wody czy kleju, a dodatkowo ma bardzo ładną połyskującą powierzchnię. Można też do tego celu zastosować zwykłą drukarkę atramentową, jednak czasem wzór rozmywa się, a dodatkowym minusem jest brak trwałości papieru. Można też przenosić wybrany wzór na papier śniadaniowy. Wystarczy, ze włożymy go w miejsce zwykłego papieru do drukarki, lub nakleimy papier śniadaniowy (lub białą serwetkę) na zwykłą kartkę.


Przyklejanie motywu:

 Do tego celu użyjemy kleju do decoupage lub rozcieńczonego w odpowiednich proporcjach wikolu. Początkowo powinniśmy zwilżyć nasz wydruk wodą, poprzez zamoczenie go w misce z zimną wodą. Jednak pamiętajmy żeby na długo go tam nie zostawiać, ponieważ zwykły papier szybko się rozmoczy. Dlatego też lepsze są wydruki z drukarki laserowej - możemy pozostawić go na dłuższy czas w wodzie. Po namoczeniu delikatnie osuszamy wzór papierowym ręcznikiem, przykładamy do wybranego przedmiotu i smarujemy klejem od zewnątrz.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena