Piękny uśmiech jest jak magnes. Ale aby go uzyskać, należy zachować właściwą higienę jamy ustnej. Pielęgnacja zębów nie jest tak łatwa, jakby się mogło wydawać, ponieważ codziennie narażeni jesteśmy na miliony bakterii, a samo szorowanie może nie gwarantować nam dobrej osłony.

Data dodania: 2012-04-04

Wyświetleń: 1538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest to kwestia ważna, ponieważ przewiduje się, że aż 95% samej młodzieży w Polsce boryka się z objawami próchnicy. Istotne jest, żeby pasta, którą kupujesz, posiadała dużą ilość fluoru, który powstrzymuje tworzenie się kamienia nazębnego. Jednak nie każdy produkt do higieny jamy ustnej zapewnia efektywną pielęgnację. Gdy nie będzie dobrze oczyszczona powierzchnia zęba, bez problemu mogą pojawić się w nich ubytki. Oto kilka propozycji na zyskanie i utrzymanie cudownego uśmiechu:

Nocny stróż
Zęby potrzebują ochrony i w dzień i w nocy, ponieważ cały czas są podatne na działanie bakterii. Zaleca się specjalne pasty na noc, które tworzą ochronną warstwę, chroniącą szkliwo przed kwasami. Oprócz tego składniki w nich zawarte rekonstruują szkliwo, zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, a jony cynku sprawiają, że rano ma się rześki oddech.

Czystość pod kontrolą
Współczesna medycyna daje nam coraz to ciekawsze metody na monitorowanie świeżości. Jednym z takich wartościowych pomysłów są pastylki, które po rozgryzieniu zabarwiają osad znajdujący się na płytce nazębnej, wskazując punkty, które trzeba dokładniej wyczyścić szczoteczką lub nicią dentystyczną.

Złota szczoteczka
Dużą uwagę trzeba skoncentrować na doborze szczoteczki. Odpowiednia będzie taka, która posiada włosie o zróżnicowanej długości, co umożliwia łagodne i dokładne wyczyszczenie zębów. Musi być też miękka, dzięki czemu wymasujesz dziąsła. Na rynku dostępne są także szcztoeczki ze złotem, zapobiegające gromadzeniu się bakterii.

Olśniewająca biel
Pożądany wygląd zapewnią zdrowe zęby, ale również ich śnieżnobiały kolor. Nie musisz wybierać się do dentysty i wykorzystywać kosztownego i długiego wybielania. Wystarczy, że zastosujesz specjalne nakładki z żelem - możesz to zrobić w domu.

Nie zapominaj o języku!
Na ogół nie przykłada się znacznej uwagi do dbania o tę sferę jamy ustnej, co jest dużym błędem. Nalot, który znajduje się na języku, jest pełen bakterii i bez problemu przenosi się na zęby i dziąsła. Aby temu przeciwdziałać, jego również należy szczotkować.
Pamiętaj, żeby zachować odpowiednią czystość, pielęgnuj zęby, dziąsła i język.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena