Sklep posiadający odpowiednio zaaranżowaną witrynę sklepową i dopasowany do potrzeb system mebli sklepowych właściwie mógłby już zacząć funkcjonować, ale brakuje mu tzw. ostatniego szlifu. Przeanalizujmy swoje potrzeby - czy mamy wystarczającą ilość miejsca do eksponowania swojego towaru?

Data dodania: 2012-04-10

Wyświetleń: 3843

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 wskazówek, jak wyposażyć sklep odzieżowy cz.4 stojaki, wieszaki sklepowe

Jeżeli wydaje sie nam jednak, że przydałby sie nam jakiś typowy stojak (stender) sklepowy - nic w tym dziwnego. Właśnie stojaki są świetnym uzupełnieniem wyposażenia każdego sklepu.

Najpopularniejsze są stojaki (stendery) konfekcyjne w kszałcie koła, trzyramienne, czteroramienne, spirale. Zdecydowanie polecam stojaki chromowane, wyposażone w kółka. W podobnym stylu możemy dobrać lustro-stender lub lustro do przymierzania obuwia. Kółka pozwolą na szybkie przemieszczanie stendera w obrębie sklepu. Z kolei stojaki, które mogą spełniać jeszcze dodatkowe funkcje przy przewożeniu kolekcji z magazynu, to tzw. trzepaki lub transportery. Koniecznie powinny być one wyposażone w solidne kółka (np. 80 mm) i przynajmniej 2 kółka powinny być z hamulcami. Taki zakup na pewno się opłaci i szybko docenimy jego  funkcjonalność.

Nierozerwalnie z wyborem stojaków związany jest dobór odpowiednich wieszaków sklepowych. Tutaj wybór jest bardzo szeroki. W Europie Zachodniej bardzo popularne są wieszaki drewniane lub ze sklejki, z kolei w sklepach polskich przeważają wieszaki plastikowe. Wynika to zapewne z czynnika ekonomicznego: plastikowe wieszaki są zdecydowanie tańsze. Tym niemniej kilku naprawdę znanych i cenionych w całej Europie polskich producentów wieszaków dostarcza naprawdę szeroki asortyment wieszaków plastikowych, dedykowanych do każdego rodzaju odzieży: są specjalne wieszaki na płaszcze, na spodnie, na bieliznę, stroje kąpielowe itd. Bogata kolorystyka spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena