Jaja kurze, takie zupełnie zwykłe, choć ich właściwości jak się sami przekonacie, mogą być bardzo interesujące. Kto by się spodziewał, że mogą nam posłużyć jako klej w decoupage i preparat do spękań.

Data dodania: 2012-02-28

Wyświetleń: 10011

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co można zrobić z jaj kurzych?

Choć to, co teraz napiszę, nie będzie raczej dużym zaskoczeniem, niemniej jednak jaja można wykorzystywać na różne sposoby. Nie będę się teraz skupiała na tradycyjnych potrawach typu jajecznica, czy jako składnik do wielu ciast. Chciałabym pokazać zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w świecie decoupage.

Kurze jaja mogą być cudownie przygotowane w potrawach, w których będą pełniły główną funkcję. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że jajka można faszerować i to niczym innym jak pieczarkami. Mogą też posłużyć jako składnik omletów biszkoptowych, czy kotletów z cebulą. Jajka można również wykorzystać do sałatek. O ile ładniej wyglądają, jeżeli po przecięciu jajko ma kształt serduszka. Jak to zrobić? Wystarczy przycisnąć przez jakiś czas dłuższy bok jaja za pomocą wykałaczki do szaszłyków. Po pokrojeniu wygląda idealnie, szczególnie w walentynkowy wieczór.

Jaja w decoupage.

Jajka w decoupage stanowią fundamentalny preparat, z którego możemy zrobić bardzo wiele przydatnych efektów. Choć wydaje się niektórym, że z jajek można tylko zrobić jajecznicę lub użyć je do wypieku ciast, to jednak nie do końca tak jest. Po rozbiciu jajka możemy wykorzystać trzy rzeczy, które otrzymujemy. Po pierwsze białko - stanowi świetny klej do serwetek. Po nałożeniu go w odpowiedniej ilości na przedmiot możemy przyłożyć do niego serwetkę, która na pewno zostanie na swoim miejscu, jak po specjalnym kleju do decoupage. Po drugie żółtko - preparat do spękań. Po pokryciu żółtka farbą otrzymujemy duże spękania, które po wyschnięciu można utrwalić lakierem. A po trzecie same skorupki. Jeżeli zrobimy mały otworek z w skorupce uda nam się otrzymać wydmuszkę, którą możemy następnie ozdobić motywami decoupage. Jest to przydatna informacja, szczególnie że powolutku zbliżają się Święta Wielkanocne. Gdy zgnieciemy skorupki, możemy je przykleić na porcelanowym talerzu i zrobić śliczną mozaikę. Wystarczy przyłożyć serwetkę i oto już jest. Widzicie jakie to wszystko proste?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena