1 głosów

Chyba każdy zna styl marynarski. W klasycznym wydaniu towarzyszy nam niemal od zawsze, a różne wariacje na jego temat pojawiają się w modzie w zasadzie każdego roku.

Nieodłączny element stylu marynarskiego to różnej szerokości paski, najczęściej biało-granatowe, ale mogą też być biało-niebieskie, czy biało-czerwone. Do tego złote zdobienia i obowiązkowe złote guziki z motywem nieodłącznej kotwicy. Wariacje na temat marynistyki pojawiają się w modzie od lat i są niemal pewnym elementem każdego lata. Bardzo ważne są odpowiednie dodatki, jak płócienne torby i czapki, lubiane espadryle i japonki oraz świetnie uzupełniająca biżuteria z motywami kotwicy, steru czy koła ratunkowego, oplecionego linką żeglarską. Tu wybór jest ogromny – poczynając od klasycznych wisiorków na delikatnych łańcuszkach czy bardziej nonszalanckich sznurkach, poprzez wiszące, marynistyczne, srebrne kolczyki, a kończąc na najmodniejszych bransoletkach modułowych, do których możemy dopinać zawieszki charms i beads, obfitujące w motywy żeglarskie, zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne wariacje na temat morza.

Projektanci sięgają dalej. Fascynacje morzem i oceanem systematycznie pojawiają się w letnich kolekcjach. Królują wtedy morskie kolory, fantazyjne nadruki na tkaninach, nawiązujące do morskiego świata, jak morskie fale, syreny, zbieranie muszelek, ryby i zwierzęta żyjące w głębinach. Nieodłączna biżuteria inspirowana jest bogactwem oceanu. Mamy tu różne zawieszki charms albo zwykłe zawieszki w kształcie konika morskiego, przepięknie zdobione mieniącymi się kamieniami czy kryształkami, które od kilku sezonów nie schodzą z podium. Dużą popularnością cieszą się też duże pieścienie a la rozgwiazdy, koralowce czy muszle, często zdobione prawdziwymi skarbami wyłowionymi z morza czyli perłami, koralami i bursztynami w najróżniejszych odsłonach.

Drewniana biżuteria również nawiązuje do morskich klimatów. Duże masywne bransolety czy naszyjniki przywodzą na myśl kawałki drzewa wyrzucane przez fale na brzeg. Gdy jeszcze dodamy kolory kojarzące się z wakacyjnym obrazkiem, morze, piasek, słońce, sukces gwarantowany. Drewno używane do wyrobu takiej biżuterii jest bardzo lekkie, więc choć robi solidne wrażenie, jest wygodne w noszeniu.

Bez względu na to, z czego wykonana jest nasza morska biżuteria, z pewnością wprawi nas w prawdziwie wakacyjny nastrój, a to przecież jest najważniejsze!

Licencja: Creative Commons