Nadruki wykonywane z folii Flex to szybki i efektowny sposób na przerobienie Państwa odzieży. Pozwalają także na zareklamowanie usług i produktów czy personalizowanie wszelkich ubrań. Efekt jest wytrzymały i długotrwały, odporny na pranie i suszenie. Co jednak zrobić, jeśli zdecydują się Państwo pozbyć się takiego wzoru? Usuwanie folii Flex z ubrania jest bowiem możliwe. 

Data dodania: 2021-02-09

Wyświetleń: 2189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak usunąć folię flex z ubrania?

Poniżej znajdą Państwo instrukcję, jak zrobić to bezpiecznie, nie uszkadzając przy tym swoich ulubionych koszulek, czapek czy toreb na zakupy.

Jak usunąć Folię Flex z ubrania?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zakupienie specjalistycznego płynu do usuwania folii Flex. Przed użyciem należy bardzo uważnie przeczytać ulotkę i instrukcje stosowania płynu. Jest to szkodliwa dla człowieka substancja przy kontakcie ze skórą, oczami, przy połknięciu czy nadmiernym wdychaniu.

Pracując z tym produktem, potrzebne jest zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, takich jak: 

  • zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, w którym będą Państwo usuwać nadruki;
  • założenie rękawic ochronnych (najlepiej z tworzywa typu VITON);
  • założenie okularów ochronnych lub przyłbicy w celu uniknięcia dostania się preparatu do oczu;
  • zabezpieczenie skóry przed kontaktem z roztworem poprzez używanie odzieży nieprzemakalnej.

Odpowiednio przygotowani mogą Państwo rozpocząć usuwanie folii Flex z odzieży.

Usuwanie folii Flex z ubrania krok po kroku

  1. Przygotowaną odzież należy odwrócić na lewą stronę.
  2. Używając pipety (często dołączonej do zestawu z płynem), odpowiednią ilość zgodnie z instrukcją nakładają Państwo w zadrukowanych miejscach.
  3. Pozostała ilość płynu powinna zostać wlana z powrotem do butelki - nie wolno wlewać jej do domowych odpływów kanalizacyjnych.
  4. Po około kilku sekundach folia Flex jest gotowa do usunięcia z tkaniny.

UWAGA: po użyciu należy szczelnie zamknąć pojemnik z płynem i dokładnie umyć ręce. W razie dostania się produktu do oczu należy płukać je pod bieżącą wodą przez ok. 15 minut i zasięgnąć porady lekarza. Przy połknięciu bezzwłocznie trzeba udać się do najbliższego szpitala.

Stosowanie wysokiej jakości płynów do usuwania folii Flex jest bezpieczne dla tkaniny i nie powoduje jej uszkodzenia. Po prawidłowo przeprowadzonym procesie usuwania wgrzanej folii na Państwa odzieży nie powinien zostać żaden ślad czy odbarwienie. Mogą Państwo wtedy wgrzać nowy nadruk z folii, a jej szeroki wybór znajdą Państwo w sklepie https://wiler.pl. Warto jednak podkreślić, że zabieg usuwania i nakładania nowej folii nie powinien być powtarzany parokrotnie na tym samym materiale, może on bowiem ingerować w jego strukturę.

W jaki sposób płyn usuwa folię Flex z odzieży?

Płyn, inaczej zmywacz do folii Flock oraz Flex, sposobem działania przypomina rozpuszczalnik - usuwa klej z folii, nie uszkadzając powierzchni, do której jest przytwierdzona. Muszą Państwo pamiętać, że nie usuwa on nadruków plastizolowych. Nie jest też wskazane używanie go z foliami typu metallic.

Kiedy odzież jest gotowa do bezpiecznego użytkowania i kontaktu ze skórą?

Po usunięciu folii niezbędne jest dokładne wypłukanie ubrania w dużej ilości czystej wody, najlepiej kilkukrotne. Skutecznym sposobem na pozbycie się resztek płynu będzie wypranie odzieży w trybie delikatnym w pralce automatycznej, uprzednio wypłukanej pod bieżącą, letnią wodą. Nie wolno omijać tego kroku i zakładać tylko osuszonej tkaniny. Kontakt produktu ze skórą może wywołać poparzenia, podrażnienia lub reakcje alergiczne, wymagające nawet pomocy. Przy zauważeniu jakichkolwiek skutków ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

Czy usuwanie folii Flex z ubrania jest bezpieczne?

Tak. Jeśli postępują Państwo zgodnie z zaleceniami producenta, a pomieszczenie, w którym pracujecie jest wentylowane - Państwa zdrowie jest w stu procentach bezpieczne. Tkaniny nie ucierpią, a zyskają swój dawny, świeży wygląd. Dzięki temu każdy ma szansę na domowe naprawienie błędu firmy, która wykonywała nadruk lub własnego niedopatrzenia. Stare koszulki także dostaną nowe życie, nie lądując niepotrzebnie w koszu. Przerabianie starych rzeczy i nadawanie im nowego charakteru to popularny trend, który daje każdemu z Państwa szanse na eksponowanie siebie poprzez ubiór.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena