W obecnych czasach kiedy istnieje już wiecej metod leczenia trądziku, możemy pozwolić sobie na wybranie odpowiedniej metody dla nas. W tym tekscie dowiesz się jakie sposoby usuwania trądziku bywają najskuteczniejsze. 

Data dodania: 2012-02-06

Wyświetleń: 1874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trądzik różowaty objawia się nie tylko pryszczami. Skóra osób borykających się z tym trądzikiem jest zaczerwieniona, występuje na niej charakterystyczny rumień, któremu towarzyszą pęknięte (i stale pękające) naczynka krwionośne, z czasem pory skóry rozszerzają się, a skóra wręcz sinieje. Jest też silnie przetłuszczona w okolicy nosa, brody i czoła, przy czym ma też wszelkie cechy właściwe skórze wrażliwej. Sposoby na trądzik różowaty powinny uwzględniać tę specyfikę. I tak jest w istocie, bo oprócz leków do stosowania miejscowego i ogólnego w leczeniu trądziku różowatego poleca się specjalne kosmetyki, dbałość o dietę i unikanie czynników, które mogłyby doprowadzić do nasilenia się trądziku.

Trądzik różowaty - kremy
Jeśli chodzi o trądzik różowaty kremy i generalnie kosmetyki należy dobierać pod kątem eliminowania towarzyszącego trądzikowi rumienia. Ważne jest stosowanie takich kosmetyków, które nie podrażniają skóry, nie obciążają jej i nie wysuszają, ale jednocześnie eliminują nadmierny łojotok, nawilżają i wzmacniają słabe naczynka krwionośne. Większość liczących się producentów wprowadza na rynek specjalne kosmetyki dla osób cierpiących na trądzik różowaty. Kremy i kosmetyki tego typu są ogólnodostępne, ale można też szukać ich w aptekach.

Trądzik różowaty - leczenie
Jeśli chodzi o trądzik różowaty, leczenie miejscowe najczęściej przeprowadza się z użyciem preparatów zawierających metronidazol. To lek dość skuteczny, ale jego stężenie powinno być dobierane indywidualnie. Podobnie jak w przypadku trądziku młodzieńczego dobre efekty osiąga się też stosując izotretynoinę, która należy do grupy retinoidów. Leczenie trądziku różowatego bez zmiany nawyków pielęgnacyjnych i perfekcyjnego doboru kosmetyków zazwyczaj osiąga mniejszą skuteczność toteż aby kuracja była udana należy połączyć wszystkie te elementy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena