Trądzik różowaty jest częstym zjawiskiem u ludzi młodych. Czy wiesz jakie są jego objawy i jak przeprowadzić skuteczną kurację ? Ten artykuł powinien trochę Tobie pomóc w obronie przed tym niewygodnym zjawiskiem.

Data dodania: 2012-02-06

Wyświetleń: 2065

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednej, pierwotnej przyczyny trądziku różowatego jak dotąd nie odkryto. Trądzik ten wywoływany jest przez kilka czynników, często współistniejących ze sobą, toteż za jego powstawanie trudno obarczyć jedno konkretne zjawisko. Wiadomo natomiast, że trądzik różowaty zagraża osobom z jasną karnacją, mającym tendencję do intensywnego rumienienia się np. pod wpływem emocji czy czynników zewnętrznych, oraz mającym problemy trawienne. Trądzik różowaty częściej zagraża kobietom niż mężczyznom, ale to u mężczyzn przebiega intensywniej. Uaktywnia się najczęściej w okolicach 30 roku życia lub w okresie okołomenopauzalnym. Po czym go rozpoznać?

Trądzik różowaty objawy
Pierwsze objawy trądziku są niepozorne. Jeszcze zanim pojawiają się pryszcze osoba zagrożona trądzikiem po prostu nadzwyczaj często rumieni się pod wpływem stresu, temperatury, ćwiczeń czy nawet gorącego lub pikantnego pożywienia. Z czasem rumień utrwala się i rozwija się z niego pełnoobjawowy trądzik różowaty. Objawy trądziku zaawansowanego są dość typowe bowiem na twarzy osoby nim dotkniętej pojawiają się różnego rodzaju wypryski, ale wśród zmian na skórze łatwo też dostrzec popękane naczynka i rozszerzone pory.

Trądzik różowaty leczenie
Jeśli chodzi o trądzik różowaty leczenie bywa niejednokrotnie bardzo utrudnione, a to ze względu na fakt, iż część osób bagatelizując pierwsze objawy trądziku trafia do lekarza zbyt późno by można było liczyć na uzyskanie szybkiej i satysfakcjonującej poprawy. W przypadku tego trądziku kluczową rolę odgrywa profilaktyka i bez niej właściwie trudno mówić o jakichkolwiek szansach na wyleczenie. Trądzik różowaty najczęściej leczony jest tymi samymi lekami, jakich używa się do leczenia trądziku pospolitego. Znacząco różnią się natomiast zalecenia pielęgnacyjne i suplementacyjne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena