W czasie taśmowej produkcji oraz wielkiej konsumpcji niezwykle trudno o coś ekskluzywnego oraz nadzwyczajnego. W takim świecie posiadanie antyków jest niemal tak rzadkie jak szkwał nad Warszawą.

Data dodania: 2012-02-02

Wyświetleń: 1421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla wyrafinowanych zbieraczy antyków jest znamienna szczególnie historia przedmiotu oraz jego wygląd. Bardzo trudno przyuważyć sklep z antykami, w którym sprzedający będzie umiał opowiedzieć o starej porcelanie Rosenthal, stoliku biedermeier czy starym drewnianym krześle. A przecież wszystek z tych przedmiotów ma swoją tajemnicę oraz opowieść. Zweryfikowanie jej przyczyni się do tego, że wyszperany przez nas antyk zobaczymy w zgoła w odmiennym świetle! Może trochę romantycznym ale jakże urokliwym.

Aktualnie wiele rzeczy kreuje się taśmowo – meble, sprzęt elektroniczne i gospodarstwa domowego, żywność, samochody, rękodzieło itp. Dobra unikalne, których nie można w łatwy sposób skopiować stają się jeszcze bardziej luksusowe. Tak staje się także z antykami.

Mało kogo stać w tej chwili na antyczne wyroby, starodawne starocie lub też specjalne rękodzieło. Mało gdzie jesteśmy w stanie spotkać stare skarby, porcelanę Rosenthal bądź też dzieła wyrabiane w Miśni. A to konkretnie one często dają czaru nieciekawym pokojom, dodając im odrobiny luksusu oraz oryginalności.

W jakim sklepie szukać tego typu antykiów? W każdym dużym mieście zlokalizowane są antykwariaty oraz mają miejsce aukcje ze starociami. należałoby tam zajrzeć, żeby zestawić ceny i budowę oferowanych produktów i dzieł sztuki. Na rzecz osób z malutkich miejscowości proponujemy sieć. Każdego dnia zakładane są wirtualne sklepy ze starociami, sprzedające stare meble po niezwykle zacnych cenach przy równocześnie oryginalnej jakości oferowanych wyrobów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena