Niebezpieczne, cuchnące oraz gazowe substancje chemiczne mogą być problemem dla pracowników laboratorium. Ci, którzy pracują w laboratorium z substancjami chemicznymi wydzielającymi szkodliwe opary mogą potrzebować dygestorium w swoim laboratorium po to by zapewnić czystsze i świeższe powietrze.

Data dodania: 2011-12-19

Wyświetleń: 3199

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polipropylenowe dygestorium jest wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie rdzewieje i jest odporny na korozję nawet gdy narażony jest na działanie wielu najostrzejszych substancji chemicznych. Rodzaj wentylatora wyciągowego w jaki wyposażone jest dygestorium określa siłę i jakość samego wyciągu. Dygestorium o dużej mocy może być stosowane w laboratorium pracującym z wieloma chemikaliami na co dzień.

Wentylator wyciągowy może być przydatny w sytuacjach laboratoryjnych gdyż pozwala uwolnić cząsteczki substancji chemicznych, które są obecne w powietrzu. Wentylator wyciągowy zasysa zanieczyszczone powietrze laboratoryjne i wydala je na zewnątrz pomieszczenia lub budynku. Wentylator jest zazwyczaj podłączony do systemu przewodów, które mogą usuwać zanieczyszczone powietrze. Podczas gdy wentylator wyciągowy może być rozwiązaniem problemu jakości powietrza w laboratorium, może on również zużywać zbyt dużą ilość energii oraz wymagać rozległych instalacji. Co więcej, wentylatory wyciągowe mogą być czasami za głośne dla cichego środowiska pracy. Niemniej jednak, poprzez całkowitą eliminację powietrza z laboratorium, taki wentylator działa skutecznie w usuwaniu znacznej części nawet tych najmniejszych cząsteczek substancji chemicznych oraz zapachów z powietrza. Nowe powietrze, które jest wpompowywane do pomieszczenia jest wolne od toksyn i oparów chemicznych.

Właściciel laboratorium może chcieć nabyć takie dygestorium w celu zapewnienia wysokiej jakości powietrza laboratoryjnego. Kupujący powinien być pewny, że taki wyciąg jest zbudowany z wysokiej jakości materiału, takiego jak polipropylen. Materiał ten cechuje się wysoka tolerancją dla różnych substancji i oparów chemicznych. Wykonanie takiego wyciągu z materiału takiego jak polipropylen zwiększa jego żywotność oraz jakość ponieważ materiał ten może przebywać w laboratorium i mieć styczność z oparami chemicznych przez dłuższy czas bez pokazywania śladów erozji czy rdzy. Jako że jest wiele modeli i rozmiarów dygestoriów, właściciel laboratorium powinien sam wybrać ten najlepiej dostosowany do jego potrzeb jakości powietrza.

 

Jest wiele sposobów na to aby zapewnić usuwanie oparów chemicznych i gazów z laboratorium. Wentylator wyciągowy może być skuteczny w wydalaniu zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia. Wentylatory wyciągowe są skuteczne w oczyszczaniu laboratorium z toksycznego powietrza, niemniej jednak do pracy mogą wymagać nadmiernej energii. Taki wentylator wyciągowy może również powodować zbyt dużo hałasu dla spokojnie pracującego laboratorium. Dygestorium to inne rozwiązanie aby usunąć opary chemiczne z powietrza znajdującego się w laboratorium. Urządzenia te są dostępne w wielu rozmiarach i rodzajach a kupujący może łatwiej dobrać odpowiednie urządzenie dla swojego laboratorium. Kupujący powinien brać pod uwagę jedynie te wyciągi, które są wykonane z polipropylenu lub innych wysokiej jakości, odpornych na korozję materiałów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena