W dzisiejszych czasach osprzęt elektroinstalacyjny to kwestia, której nie powinien bagatelizować żaden z nas. To właśnie od zainstalowanych łączników i gniazd zależeć będzie bezpieczeństwo i komfort eksploatacji wszelkich sprzętów elektrycznych. Zarówno oświetlenie w korytarzu, jak i gniazdka, instalowane w kuchniach wymagają od nas dokładnego prześledzenia sklepowych ofert. 

Data dodania: 2022-06-24

Wyświetleń: 406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto stawiać na sprawdzone osprzęty elektroinstalacyjne?

Montując te same osprzęty w każdym z pomieszczeń, zwiększamy ryzyko nie tylko porażeń prądem, ale też poważnego uszkodzenia elementów instalacji. Na szczęście znalezienie sprawdzonych rozwiązań wcale nie jest trudne. Specjalistyczne sklepy, zarówno stacjonarne, jak i sieciowe, otwierają przed nami niezliczone możliwości. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego warto stawiać na sprawdzone produkty szanowanych marek.

Estetyka w każdym miejscu

Współczesne kontakty i gniazdka w znacznym stopniu odbiegają od swoich odpowiedników sprzed lat. Chociaż ich funkcjonalność jest bardzo podobna, prawdziwe różnice możemy dostrzec w designie. Proste, plastikowe osprzęty, nierzadko z widocznymi śrubkami, ustąpiły miejsca swoim stylowym odpowiednikom. Przykładem mogą być produkty z serii Legrand Celiane odznaczające się unikatowymi prostokątnymi ramkami, a także okrągłymi mechanizmami centralnymi. Ogromne zróżnicowanie zarówno materiałów, jak i wariantów kolorystycznych pozwala znaleźć osprzęt perfekcyjnie dopasowany do każdego typu wnętrza. W ofercie marek takich jak Schneider Electric lub Elektro-Plast znajdziemy czerwone, antracytowe, drewniane czy aluminiowe elementy.

Ogromne zróżnicowanie nowoczesnego osprzętu elektrycznego jednocześnie sprawia, że dostępne gniazdka oraz łączniki możemy wkomponować w praktycznie każde wnętrze. Designerskie wykończenia wspaniale zaprezentują się w wielu nowoczesnych aranżacjach, zaś ramki z litego drewna – w starszym budownictwie. Z tych rozwiązań korzystać mogą nie tylko klienci indywidualni, ale też właściciele firm chcący nadać biurom lub poczekalniom niesamowitego charakteru. Co więcej, najwyższej klasy materiały sprawiają, że zainstalowane osprzęty są bardzo proste w czyszczeniu, zaś ich nienaganna prezencja nie zaniknie nawet po kilku latach codziennej eksploatacji.

Znakomita funkcjonalność

Każdy budynek – zarówno mieszkalny, jak i przemysłowy – odznacza się innymi potrzebami. W obiektach piętrowych konieczne jest zamontowanie łączników schodowych, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której światło można zgasić tylko jednym wyłącznikiem umieszczonym na parterze – stwarzałoby to zagrożenie dla innych osób pozostających na górze. Z kolei biura oparte na wewnętrznych sieciach powinny być wyposażone w specjalistyczne gniazda komputerowe RJ-45. Praktycznie każda seria osprzętów oferowana przez renomowane marki oferuje nam możliwość zakupu wszystkich typów łączników oraz gniazd.

Nie wolno nam również zapominać o optymalnej ochronie czułych mechanizmów. Włączniki elektryczne montowane na świeżym powietrzu, w halach produkcyjnych czy nawet domowych łazienkach powinny być dostosowane do pracy w skrajnych warunkach. Instalując w takich miejscach zwykłe osprzęty o szczelności na poziomie IP20, ryzykujemy zarówno awariami, jak i porażeniami. Z tego powodu warto przyjrzeć się specjalistycznym seriom produktów, skupiających się na hermetycznej konstrukcji. Elektro-Plast Hermes czy Schneider Cedar to tylko niektóre ze sprawdzonych propozycji dostępnych obecnie na rynku.

Osprzęty stricte przemysłowe

Zarówno siedziby firm, jak i wszelkie obiekty użytku publicznego wymagają od nas zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa elementów instalacji. Warto przyjrzeć się propozycjom popularnych marek – przykładem są osprzęty elektroinstalacyjne z serii Legrand Soliroc odznaczające się odpornością IP55 oraz IK10 połączoną z szeregiem wandaloodpornych rozwiązań. Stanowią one znakomite rozwiązanie w przypadku hal sportowych, szkół, centrów handlowych i hoteli.

Sterujący oświetleniem osprzęt z serii Soliroc posiada możliwość zabezpieczenia go za pomocą klucza, co uniemożliwia gaszenie światła przez osoby nieupoważnione. Wytrzymałe obudowy kontaktów i gniazd sprawiają, że zainstalowane elementy są odporne na uderzenia i rozciąganie. Specjalistyczne wkręty uniemożliwiają przy tym odkręcenie osprzętu. Niewątpliwym atutem profesjonalnych produktów z tej serii jest także stylowa metaliczna estetyka. W efekcie zainstalowane osprzęty łączą w sobie świetny wygląd, funkcjonalność oraz pełne bezpieczeństwo.

Usługi sprawdzonych sprzedawców

Pamiętajmy, że bez względu na to, czy kupowany osprzęt elektryczny ma znaleźć się w naszym domu, czy też biurowcu, inwestycje tego typu zawsze mają służyć nam przez wiele lat. Z tego powodu nie warto sięgać po budżetowe rozwiązania dostępne w marketach lub na internetowych aukcjach. To drugie rozwiązanie jest tu szczególnie niewskazane, ponieważ sprzedawany osprzęt może odznaczać się niższym stopniem szczelności niż w podanych informacjach. Zamiast tego warto zapoznać się z ofertami bezpiecznych, specjalistycznych sklepów, takich jak polski Elektrycznie.pl. Doświadczony zespół specjalistów pomoże Ci znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie w przystępnej cenie, pozwalając cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem w domu lub pracy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena