Henry Lee Lukas- urodzony 23 sierpnia 1936r. W Blacksburg(Wirginia), amerykański przestępca nazwany największym seryjnym mordercą ameryki.Przyznał się do popełnienia około 600 morderstw, razem z Ottisem Toolem pomiędzy 1975 a 1983 rokiem. W liście do jednego dziennikarza twierdził że został zmuszony przez policję do przyznania się do winy.

Data dodania: 2011-11-29

Wyświetleń: 1564

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lukas był synem prostytutki i kalekiego mężczyzny. Matka często zmuszała Lukasa do zakładania dziewczęcych ubrań, bywało również tak że widział on jak matka przyprowadza do domu klientów i odbywa z nimi stosunek. Jako dziecko Henry Lee Lukas zabijał zwierzęta i odbywał stosunek z ich zwłokami. W wieku 24 lat Lukas trafił do więzienia za zabójstwo swojej matki(11 stycznia 1960r.). Po dziesięciu latach został wypuszczony z zakładu karnego, sąd uwierzył w możliwość jego resocjalizacji.

Po opuszczeniu więzienia poznał kobietę z, którą miał romans, kobieta ta natychmiast odeszła i zerwała z nim wszelkie kontakty gdy wyszło na jaw że molestuje jej córki, niedługo później Lukas wyjechał na Floryde, tam poznał Ottisa Toola. Wkrótce obaj zaczeli napadać na młode kobiety, głównie prostytutki, turystki, autostopowiczki oraz uciekinierki z domu. Lukas i Tool zabijali ofiary, często gwałcili ich zwłoki,a następnie ćwiartowali zwłoki. Ciała ukrywali w trudno dostępnych miejscach. Unikali oni kary najprawdopodobniej dlatego że po każdym morderstwie uciekali jak najdalej od miejsca zbrodni. Lucas wpadł, gdy zabił kobietę, z którą utrzymywał wcześniej regularne kontakty. Przyznał się do zbrodni i opowiedział detektywom ze szczegółami jak do niej doszło. Opowiedział również o morderstwach dokonanych razem z Toolem. W listopadzie 1983 powołano zespół, którego zadaniem była analiza wszystkich przypadków zabójstw, które przypominały te dokonane przez Lucasa i Toola. Chodziło głównie o osoby znalezione w pobliżu dróg, których ciała zostały w jakiś sposób rozczłonkowane. Tego samego roku 15 czerwca Lukas i Tool zostali skazania za wielokrotne morderstwa, przez sąd w Huntington (Wirginia zachodnia), jednak kara nie została wykonana na żadnym mordercy, Tool zmarł w więzieniu na marskość wątroby w 1996r. A Lukas na atak serca w 2001r.

Dokładna liczba zabójstw pary morderców do dziś nie jest znana.

Lista ofiar za, które Lukas został skazany:

-Viola Lukas (lat 74)- matak Henrego, zamordowana 11 stycznia 1960r.

-niezidentyfikowana kobieta- zamordowana 31 października 1979r.

-Frieda „Becky” Powell (lat 19)- zamordowana 21 sierpnia 1982r.

-Kate Rich (lat 82)- zamordowana- 14 września 1982r.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena