Zmęczona, poszarzała cera, a na niej siateczka drobnych zmarszczek mimicznych. Winowajcą może być dieta uboga w witaminy i mikroelementy, nieprzespane noce, stres, zanieczyszczenie środowiska i promieniowanie UV . 

Data dodania: 2011-11-10

Wyświetleń: 1929

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czynniki te powowodują powstawanie wolnych rodników. Im częściej narażamy się na ich szkodliwe działanie tym szybciej starzeje się cały organizm, w tym i skóra.

W neutralizowaniu wolnych rodników pomagają antyoksydanty. Gwiazdami wśród nich są witamina C, witamina E oraz polifenole. Teraz dołącza do nich kwas ferulowy, od niedawna stosowany z powodzeniem w kosmetologii.

Kwas ferulowy występuje naturalnie w wielu roślinach, głównie w liściach, nasionach i korze drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, ryżu, kukurydzy i żyta.

Kwas ferulowy jest silnym przeciwutleniaczem i dezaktywuje wolne rodniki, m.in. reaktywne formy tlenu, redukując stres oksydacyjny odpowiedzialny za uszkodzenia DNA.

Odkryto, że w liściach roślin, korze drzew iglastych oraz w ziarnach kukurydzy i zbóż jest obecny składnik, który chroni je przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i wolnymi rodnikami. Najnowsze badania in vitro wykazały, że w niektórych przypadkach kwas powoduje zahamowanie rozwoju komórek nowotworowych czyli może być czynnikiem pro-apoptycznym w komórkach rakowych, indukując ich samozniszczenie. Dlatego szczególnie polecany jest dla osób nadmiernie eksponujących swoje ciało na promieniowanie UV.

W profesjonalnych kosmetykach do pielęgnacji skóry kwas ferulowy ma zawsze wierne towarzyszki: witaminy C i E. Dopiero taki zestaw daje optymalną ochronę. Kwas potrafi zwiększyć skuteczność witamin aż ośmiokrotnie. Mobilizuje je do większej aktywności, a prócz tego jest doskonałym utrwalaczem. To szczególnie ważne w przypadku witaminy C, która się szybko utlenia.

Kwas ferulowy 

Ferulac Peel to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Nośniki te umożliwiają:

lepszy transport substancji aktywnych w głąb skórystopniowe i długotrwałe wydzielanie składników aktywnychochronę i stabilność zawartych w nich substancjidzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych

Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie młodszą.

Zalecana częstotliwość zabiegów

4–8 zabiegów w serii, odstepy 7–15 dni

Rezultaty

Skóra staje się miękka i gładka – redukcja zmarszczek, przebarwień i innych oznak starzenia się skóry.

Skóra staje się zdrowa i pełna blasku – powierzchnia skóry wyrównuje się, łagodnieją rysy twarzy, zagęszcza się i ujędrnia.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 6–8 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano. Po 2–3 dniach nastąpi drobnopłatkowe złuszczenie skóry, które trwa średnio 1–3 dni.Wykonanie zabiegu nie wyklucza z życia zawodowego.Dla zwiększenia efektywności zabiegów zaleca się stosowanie w trakcie kuracji preparatów z kwasem ferulowym.

Wskazania do pilingu:

fotostarzenie skóry, przebarwienia posłoneczne, plamy barwnikowe, zmarszczki, utrata jędrności, leczenie trądziku, suchość skóry, utrata naturalnego blasku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena