Pomadki różnią się od szminek składem i przeznaczeniem. Pomadkę trzeba umieć stosować i warto też wiedzieć, na jakie składniki zwracać szczególną uwagę.

Data dodania: 2021-06-02

Wyświetleń: 689

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomadki – czym różnią się od szminek i jakie wybierać?

Pomadki a szminki – czym się różnią?

Terminy pomadka i szminka często są używane zamiennie, nie tylko w mowie potocznej, ale też w ofertach sklepów. Warto wiedzieć, czym pomadki różnią się od szminek i kiedy wybrać pomadkę, a kiedy szminkę. Pomadki na www.kosmetyki360.pl/pomadki to kosmetyki stworzone zarówno do makijażu, jak i do pielęgnacji. Pomadka może być intensywnie czerwona, różowa lub fioletowa, ale z reguły ma delikatny półtransparentny kolor tylko nieznacznie podkreślający naturalną barwę ust. Zasadniczą funkcją pomadki jest ochrona ust przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne oraz utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i profilaktyka przeciwstarzeniowa. Szminki na www.kosmetyki360.pl/szminki są z kolei typowo kolorowym kosmetykiem przeznaczonym do makijażu, chociaż mogą mieć też substancje pielęgnacyjne.

Dlaczego warto używać pomadki?

Jeśli ze szminkami nie jest Ci po drodze, to z powodzeniem możesz używać pomadki. Pomadka nada wargom delikatnego połysku, ale nie pokryje ich intensywnym rzucającym się w oczy kolorem, jak ma to miejsce w przypadku szminki. Pomadki zawierają wiele cennych substancji odżywczych i nawilżających. Trwałe formuły pomadek sprawiają, że te kosmetyki przez długi czas utrzymują się na ustach. Niektóre ze składników pomadki wnikają w skórę i dostarczają jej cennych składników odżywczych. Stosowanie pomadki warto polecić szczególnie osobom, które często się opalają i narażają swoje usta na działanie promieni UV, pracują na dworze lub borykają się z suchą skórą podatną na pękanie.

Składniki aktywne pomadki – czego warto szukać?

Wśród substancji nawilżających dostępnych w pomadkach warto wymienić przede wszystkim glicerynę, sok z aloesu i kwas hialuronowy, natomiast do substancji typowo odżywczych należą olej migdałowy, masło Shea, inaczej masło karite, olej arganowy oraz wiele innych olejków naturalnych. Warto szukać w pomadkach też składników dostarczających witamin i minerałów. Często pomadki są wzbogacone o zestaw tzw. witamin młodości, na który składają się witamina A, witamina E i witamina C. Witamina A gwarantuje skórze nawilżenie, witamina E regeneruje skórę, natomiast witamina C działa antyoksydacyjnie – niszczy wolne rodniki odpowiedzialne za postępujące procesy starzenia się skóry.

Pomadki zamiast szminek – w niektórych przypadkach absolutnie tak

Warto wiedzieć, kiedy należy stosować pomadki, a kiedy szminki. Niepisana zasada mówi, że pomadka jest przeznaczona na co dzień, na przykład do pracy lub do makijażu noszonego w większości codziennych sytuacji, natomiast szminkę należy używać do makijażu wieczornego. Wszystko za sprawą intensywności koloru zapewnionego przez pomadki i szminki. Jak wspominaliśmy wyżej, pomadki pełnią w zasadzie głównie funkcję ochronną i jedynie lekko podkreślają kolor, więc sprawdzają się na takie nieformalne okoliczności, kiedy zastosowanie pełnego makijażu z intensywnym kolorem ust byłoby wręcz nie na miejscu. Pomadki sprawdzają się do pracy i do szkoły, kiedy chcemy tylko lekko podkreślić swoją urodę i uniknąć zbyt wyzywającego efektu.

Które pomadki warto kupić?

Pomadka powinna być dobrana do potrzeb naszej skóry. Usta to też skóra, więc należy je traktować tak, jak cerę. Jeżeli mamy cerę suchą, to warto szukać w pomadce składników intensywnie nawilżających i natłuszczających. Jeśli nasza skóra jest normalna lub przetłuszczająca się, pomadka może mieć lżejszą konsystencję. Nie należy zapominać, że celem pomadki jest głównie pielęgnacja, więc makijaż z jej użyciem powinien gwarantować naszym ustom maksymalne korzyści. Im więcej składników odżywczych i pielęgnujących znajduje się w konkretnym kosmetyku, tym lepiej. Kupując pomadki przez internet mamy tę łatwość, że w każdej sytuacji możemy dokładnie sprawdzić skład każdego z kosmetyków na stronie sklepu internetowego i wyszukać informacje dotyczące działania konkretnych składników.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena