Wiele osób w dzisiejszych czasach ma pomysł na własny biznes internetowy. Wielu przypadkach projekty są wyłącznie kopią istniejących ale dość często zdarza się, że są to aplikacje internetowe, które są wyjątkowe i unikalne na swój sposób.

Data dodania: 2011-10-16

Wyświetleń: 968

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mowa wówczas o innowacyjności takiego projektu, który niesie ze sobą same plusy ponieważ zmienia nasze otoczenie i sprawie, że wiele aspektów naszego życia staje się łatwiejsze.

Poniżej przedstawimy kilka porad jak przełożyć pomysł z głowy na realny projekt w internecie.

Po pierwsze powinniśmy przelać na papier główne założenia naszego projektu. W dokumencie takim powinniśmy zawrzeć informacje podstawowe takie jak: dla kogo jest projekt, kto i dlaczego będzie z niego korzystał, czy istnieje konkurencja jeśli tak to co nas będzie wyróżniało na tle innych, czy nasze rozwiązania (pomysły) zmienią otocznie innym słowem będą innowacyjne. Każdy dokument należy uzupełnić dodatkowymi informacjami, które szczegółowiej opiszą założenia i działanie projektu.

Proszę pamiętać zanim udamy się do agencji reklamowej, której główną ofertą jest tworzenie portali internetowych powinniśmy pokazać swój pomysł komuś innemu najlepiej osobie zaufanej, która oceni nasz pomysł i powie wszystkie za i wszystkie przeciw. Takich osób może być dużo im więcej tym nasze spojrzenie na projekt będzie szersze i zauważymy to czego wcześniej nie widzieliśmy czyli ujemne strony naszego pomysłu.

Po zebraniu wszystkich opinii i zapisaniu ich powinniśmy się zastanowić czy chcemy realizować projekt samodzielnie czy skorzystać z innych form pomocy jakimi są np.: fundusze inwestycyjne czy też inkubatory przedsiębiorczości.

Oczywiście projektowanie portali internetowych to nie ich branża jednak firmy takie wyłożą kapitał na realizacje i pokierują od początku do końca. Jest to rozwiązanie lepsze kiedy nasz projekt wymaga nakładu dużych środków finansowych a my sami takimi nie dysponujemy. Za otrzymane wsparcie finansowe musimy zazwyczaj odstąpić określony procent udziałów. Jest on jednak zazwyczaj mniejszy niż 50% i cały czas pozostajemy właścicielami naszego projektu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena