Coraz trudniej znaleźć biuro podróży do którego udamy się bez obaw, iż zbankrutuje a my zostaniemy bez pieniędzy lub co gorsza sami, bez pieniędzy i to w obcym kraju.

Data dodania: 2011-10-12

Wyświetleń: 1350

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepiej wybierać duże, znane biura podróży, o sprawdzonej renomie. Warto również pozyskać informacje od naszych znajomych z jakich biur korzystali w ostatnim czasie.

Niestety w ostatnich latach, w dobie kryzysu gospodarczego upada wiele firm a w tym i biura podróży, tracą płynność finansową i w konsekwencji ogłaszają upadłość. Unikanie odpowiedzialności za opóźnienie samolotu czy zmianę hotelu, utrudnianie klientom składania reklamacji, zmiana ceny wycieczki - to tylko niektóre nieprawidłowości na jakie można natknąć się w niektórych biurach podróży.

Dlatego podczas wyboru biura podróży należy zwrócić uwagę czy wybrane przez nas biuro ma pozwolenie na prowadzenie działalności, albo koncesję. Ważne jest ubezpieczenie biura podróży, które w razie niewypłacalności lub kłopotów finansowych pokryje zobowiązania wobec klienta. Wiarygodność biura można sprawdzić w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.

Podczas wyjazdu i pobytu w hotelu, kiedy spotka nas przykra sytuacja należy szybko interweniować u rezydenta lub pilota wycieczki. Powinien on szybko zaradzić na nasz problem a dodatkowo po takim zgłoszeniu łatwiej będzie po powrocie odzyskać rekompensatę u organizatora.

Istotne jest aby przed zawarciem współpracy z biurem podróży uważnie przeczytać umowę, pozwoli to na unikniecie późniejszych rozczarować i nieodmówień.

Gdy zdecydujemy się na korzystanie z usług biura podróży, zwróćmy uwagę na opinie innych, poczytajmy fora internetowe oraz portale gospodarcze, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat sytuacji danego biura podróży. Przez czytanie takich wpisów dowiemy się jak funkcjonuje dane biuro, w jaki sposób dba o klienta, jakie wyżywienie serwuje dany hotel oraz wiele innych bardzo przydanych turyście informacji.

Jako ciekawą informację należy dodać, iż obecnie modnym i tanim sposobem wyjazdów są wyjazdy grupowe, które wykupić można korzystając z grupowych zakupów dostępnych w sieci. Hotele i biura podróży, które organizują takie turnusy mają bardzo promocyjne ceny, a przy okazji grupowych zakupów dają poznać się dużej grupie klientów, którzy jeśli będą zadowoleni, wrócą i wykupią usługę w normalnej, niepromocyjnej cenie.

Należy jednak dodać, iż również dobrym wyjściem jest po prostu samodzielne zorganizowanie podróży. Podróż można odbyć między innymi pociągiem, samolotem, samochodem czy też autokarem. Samodzielnie wykupujemy ubezpieczenie i mamy pewność, iż w trudnym momencie możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. W internecie znajdziemy wiele stron z ofertami kwater zarówno w kraju jak i za granicą, również wolny czas możemy zorganizować samodzielnie planując wycieczki samochodowe wypożyczonym autem, korzystając z atrakcji w okolicy naszego pobytu, zwiedzając zabytki, czy po prostu odpoczywając. Taka podróż jest bardzo przyjemna, gdyż nikt na nas nie czeka, my nie czekamy na nikogo, tylko we własnym tempie spędzamy wakacje.

Oczywiście aby samodzielnie zorganizować wyjazd potrzeba dużo czasu, znajomości języka oraz rynku turystycznego, dlatego wybór biura podróży jest prostszym sposobem na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu.

Licencja: Creative Commons