Bezpieczne i z pomysłem – takie powinny być wyprawy, zarówno te wakacyjne, jak i zimowe. Ferie to najlepszy czas dla amatorów białego szaleństwa, natomiast lato dla miłośników sportów wodnych. Niezależnie jednak od miejsca i pory roku, które wybierzemy na nasz urlop, musimy się odpowiednio przygotować.

Data dodania: 2013-01-12

Wyświetleń: 1527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Planując wyjazd, powinniśmy zadbać zarówno o siebie, jak i sprzęt, z którego będziemy chcieli korzystać na wyjeździe. Zdrowie i kondycja fizyczna to podstawa, aby nasz urlop zaliczyć do udanych, dlatego przed wyjazdem na narty koniecznie zacznijmy przygotowywać nasz organizm. To zupełna podstawa, aby uniknąć kontuzji. Spacery, nordic walking, basen — do wyboru mamy sporo możliwości, jeśli chodzi o podbudowę sprawności fizycznej.

Druga sprawa to strój oraz sprzęt. Na wyjazd na narty najbardziej odpowiedni będzie ciepły kombinezon, obowiązkowo kask oraz gogle. Przypomnijmy. W Polsce używanie kasków ochronnych przez osoby uprawiające narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim jest obowiązkowe w przypadku osób poniżej 16 roku życia od 31 grudnia 2011 roku – podaje Wikipedia, jednak kask stanowi ochronę także dla dorosłych i oni także powinni wyposażyć się w takie „okrycie głowy”. Narty czy deskę snowboardową natomiast przed sezonem należy oddać do serwisu na smarowanie i sprawdzenie wiązań, dzięki czemu jazda będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale i bezpieczna.

Wyjeżdżając na wakacyjny czy zimowy urlop, warto także pomyśleć o polisie. Będąc na wakacjach, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu groźnych sytuacji i właśnie wtedy warto mieć przy sobie pomoc. Skąd uzyskać informację, gdzie znajduje się najbliższy lekarz czy szpital? Nie trzeba się o to martwić, mając polisę turystyczną, bo wówczas organizacja oraz pokrycie kosztów wizyty u lekarza to zadanie ubezpieczyciela, u którego kupiliśmy polisę.

Podróże kształcą, dostarczają wspaniałych wrażeń, ale także mogą być niebezpieczne, dlatego warto zabezpieczyć się na wszelkie możliwe sposoby, aby uniknąć zagrożenia czy śmierci.

Czytając o podróżach, poznając opinie innych na temat różnorodnych miast i miejsc, możemy uniknąć rozczarowań i przykrych niespodzianek, dlatego zapraszamy do stałego czytania artykułów turystycznych.

Aktualne wiadomości turystycznych, informacje o liniach lotniczych, sprzęcie sportowym czy bezpiecznych noclegach mogą przyczynić się do bezpiecznych wakacji.

M-S-M

Licencja: Creative Commons