Gitarzystów na świecie jest bardzo dużo. Jedni są lepsi, drudzy gorsi, aczkolwiek wszyscy muszą grać na odpowiednio nastrojonym sprzęcie. Nastroić gitarę można ze słuchu, ale nie każdy to potrafi, szczególnie początkujący gitarzyści. Z pomocą przychodzą im popularne stroiki gitarowe, pozwalające nastroić odpowiednio instrument.

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 3643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obsługa stroików jest na tyle prosta, że radzą sobie bez problemu początkujący. Ale co kiedy nie ma pod ręką stroika, a ze słuchu nie potrafimy nastroić instrumentu? Wpadamy w panikę, bo przecież bardzo chcemy zaprezentować się rodzinie, a tu instrument nie stroi.. Jednakże jeśli posiada się telefon z Androidem to nic trudnego! Można pozbyć się stresu i mieć swój własny stroik zawsze przy sobie (bo częściej mamy telefon przy sobie, niżeli stroik).

gStrings Free, który mam cały czas na myśli pozwolił mi pozbyć się zbędnych obaw i teraz wszędzie mogę nastroić mój ulubiony instrument.

Aplikacja jest prosta w obsłudze: bierzemy gitarę, kładziemy obok telefon z włączoną aplikacją i tapamy ‘Tune Auto’, ot cała filozofia, już możemy stroić instrument.

Strojenie jest szybsze jeśli wokół nas jest w miarę cicho, ponieważ aplikacja korzysta z mikrofonu w telefonie.

Aplikacja pozwala też na trochę więcej.

W opcjach możemy sobie np. ustawić czułość mikrofonu, zoptymalizować strojenie pod inne instrumenty (do wyboru: Violin, Viola, Violoncello, Double Bass, Guitar, Ukulele), ustawić oktawę, wybrać ‘tuning’, czyli jak ma być strojony nasz instrument, wybrać jak ma wyglądać skala oraz wiele, wiele innych.

Według mnie jest to najlepsza, darmowa aplikacja tego typu dostępna na Androida. Dzięki niej pozbyłem się problemów z brakiem stroika. Biorąc pod uwagę, iż można stroić nie tylko gitarę, jest to aplikacja uniwersalna, pozwalająca bezbłędnie nastroić instrumenty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena