Na polskim wschodzie ruszyły kampanie reklamowe promujące region do różnych grup turystów, zainteresowanych aktywną formą wypoczynku.
W ofercie tych regionów odnajdziemy również ciszę i wytchnienie od zgiełku codziennego gwaru. Wschodnia Polska prezentuje cenne przyrodniczo obszary, krajoznawcze atrakcje, a także i tradycyjną kuchnię czy też atrakcje sportowe.
I tak Warmia i Mazury atrakcyjne są pod względem kilku tysięcy jezior oraz lasów. Walorem regionu jest możliwość wypoczynku nad wodą, również i dla żeglarzy; zwiedzenie rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych. Ponadto krzyżackie zamki, cerkwie. Smakując mazurskich wędzonych ryb, nie zapomnijmy o zupie z ryb i raków, z dodatkiem ziół i brzozowej kory.
Najbardziej wysunięte na północ województwo Podlaskie szczyci się Puszczą Białowieską, unikalnym w skali świata kompleksie leśnym. Dodatkowo można skorzystać z spływów szlakami kajakowymi.
Świętokrzyskie startuje z Górami i malowniczymi zabytkami, osobliwościami przyrody Ziemi Sandomierskiej. To teren rezerwatów przyrody oraz setek jej pomników, wraz z słynnym dębem Bartkiem i wąwozami lessowymi. Kuchnia świętokrzyska uraczy nas pokrzywianą, kuglem z czermy, parzybrodą świętokrzyską czy też zmiocarzem.
Lubelskie łączy tradycje katolickie, prawosławne i orientalne. Przy nieskażonej przyrodzie odnajdziemy zabytkowe kaplice, chronione parki narodowe i krajobrazowe obfitują w miejsca żywej ludowej tradycji i rzemiosła, oraz unikalnych zabytków przeszłości. Regionalna kuchnia natomiast godzi akcenty kresowe, rosyjskie i białoruskie.
Podkarpackie zachwyca nas również pięknem krajobrazu i bogactwem kultury, z szczególnym urokiem Bieszczad i ich dzikiej przyrody. Turystów zachwycą unikatowe okazy flory i fauny, panujące w licznych tam parkach krajobrazowych, na obszarach chronionego krajobrazu, czy też w rezerwatach przyrody. Jeden z najmniej zanieczyszczonych regionów w Polsce szczyci się największym sztucznym zalewem w kraju, Jeziorem Solińskim.
Lwów, niegdyś tętniący życiem ośrodek polskiej inteligencji, był sercem nauki, kultury i sztuki. Utrata tego miasta w wyniku zawirowań historycznych stanowiła dotkliwy cios dla intelektualnego rozwoju Polski. Lwowskie uczelnie, instytucje kulturalne i osiągnięcia mieszkańców przyciągały uwagę całego świata, ale również budziły zazdrość sąsiadów, którzy widzieli w tym źródło polskiej siły.