Polska jest krajem o dużych walorach turystycznych i bynajmniej to nie wyłącznie duże miasta, bo te pomniejsze również się promują, oferując wiele ciekawych, i wartych odwiedzenia miejsc.

Data dodania: 2011-08-22

Wyświetleń: 1876

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na polskim wschodzie ruszyły kampanie reklamowe promujące region do różnych grup turystów, zainteresowanych aktywną formą wypoczynku.
W ofercie tych regionów odnajdziemy również ciszę i wytchnienie od zgiełku codziennego gwaru. Wschodnia Polska prezentuje cenne przyrodniczo obszary, krajoznawcze atrakcje, a także i tradycyjną kuchnię czy też atrakcje sportowe.

I tak Warmia i Mazury atrakcyjne są pod względem kilku tysięcy jezior oraz lasów. Walorem regionu jest możliwość wypoczynku nad wodą, również i dla żeglarzy; zwiedzenie rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych. Ponadto krzyżackie zamki, cerkwie. Smakując mazurskich wędzonych ryb, nie zapomnijmy o zupie z ryb i raków, z dodatkiem ziół i brzozowej kory.

Najbardziej wysunięte na północ województwo Podlaskie szczyci się Puszczą Białowieską, unikalnym w skali świata kompleksie leśnym. Dodatkowo można skorzystać z spływów szlakami kajakowymi.

Świętokrzyskie startuje z Górami i malowniczymi zabytkami, osobliwościami przyrody Ziemi Sandomierskiej. To teren rezerwatów przyrody oraz setek jej pomników, wraz z słynnym dębem Bartkiem i wąwozami lessowymi. Kuchnia świętokrzyska uraczy nas pokrzywianą, kuglem z czermy, parzybrodą świętokrzyską czy też zmiocarzem.

Lubelskie łączy tradycje katolickie, prawosławne i orientalne. Przy nieskażonej przyrodzie odnajdziemy zabytkowe kaplice, chronione parki narodowe i krajobrazowe obfitują w miejsca żywej ludowej tradycji i rzemiosła, oraz unikalnych zabytków przeszłości. Regionalna kuchnia natomiast godzi akcenty kresowe, rosyjskie i białoruskie.

Podkarpackie zachwyca nas również pięknem krajobrazu i bogactwem kultury, z szczególnym urokiem Bieszczad i ich dzikiej przyrody. Turystów zachwycą unikatowe okazy flory i fauny, panujące w licznych tam parkach krajobrazowych, na obszarach chronionego krajobrazu, czy też w rezerwatach przyrody. Jeden z najmniej zanieczyszczonych regionów w Polsce szczyci się największym sztucznym zalewem w kraju, Jeziorem Solińskim.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena