Kobiety często wielką uwagę zwracają na to jak wyglądają. Z wielką starannością dobierają każdy z elementów swojego stroju, godzinami potrafią przymierzać przed lustrem kolejne sukienki, bluzki, spodnie czy buty. Ale nawet najlepszą stylizacje można popsuć brzydką fryzurą…

Data dodania: 2011-08-19

Wyświetleń: 1634

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy od tego, że włosy, niezależnie od długości muszą być zadbane i zdrowe. Jakie są cechy zdrowych włosów? Są one gładkie, lśniące, dobrze się układają, nie przetłuszczają i nie elektryzują się. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja w zaciszu własnego domu.

Mycie- ten z pozoru prosty element codziennej pielęgnacji włosów przez wiele osób jest wykonywany źle.
Przepis na idealne mycie jest niezbyt skomplikowany. Należy zacząć od rozczesania włosów jeszcze przed myciem-
to powoduje, że mniej się plączą po myciu, a my nie musimy ich szarpać, wyrywać.
Kolejnym krokiem jest odpowiednie dobranie szamponu do rodzaju włosów. Przy odpowiednio dobranym szamponie włosy można myć codziennie i wbrew obiegowym opiniom nie będą one się niszczyć.
Sytuacją idealną byłoby mycie włosów przegotowaną wodą, lecz z braku czasu lub lenistwa można myć włosy wodą z kranu. Woda nie powinna być zbyt ciepła, najlepiej jest myć włosy wodą o letniej temperaturze, a ostatniego spłukania dokonać nawet zimną. Produkt do mycia włosów należy nałożyć najpierw w zagłębienie dłoni, lekko spienić, a następnie rozprowadzić na całej długości włosów. Jak radzą specjaliści najlepiej masować głowę kolistymi, delikatnymi ruchami.


Taki masaż pobudza krążenie i wzmacnia cebulki. Nakładając odżywkę, szczególnie na długich włosach, nie powinno zaczynać się przy samej skórze głowy- wzmacnia to wydzielanie sebum, przez co włosy mogą wydawać się tłuste. Odżywkę warto zostawić na parę minut zanim ją zmyjemy, tak żeby wszystkie składniki zdążyły się wchłonąć i odżywić włos.

Raz w tygodniu warto zastosować mocno odżywczą maskę do włosów. Nałożyć ja na włosy, przykryć foliowym czepkiem i owinąć ręcznikiem (można także owinąć jednym ręcznikiem zwilżonym w gorącej wodzie, a potem drugim- suchym) i pozostawić na czas podany w instrukcji. Po umyciu i odżywieniu włosów przychodzi czas na ich czesanie i stylizację.
Jak radzą fryzjerzy najlepiej jest używać szczotek z mieszanym włosiem lub włosiem w pełni naturalnym.
Nie należy przesadzać z częstotliwością czesania- nadmierne łamie włosy i rozprowadza sebum po całej długości włosów.
Do stylizacji powinno używać się niewielkich ilości produktów, a zaczynać na podsuszonych już włosach.
Wtedy kontakt z gorącym i niszczącym strumieniem powietrza  z suszarki będzie krótszy niż w przypadku zupełnie mokrych włosów. Należy pamiętać, że stosując prostownice i lokówki włosy muszą być zupełnie suche- inaczej możemy spalić nasze piękne „loki”. Na jakość włosów wpływa także dieta, jaką stosujemy.
Każdego dnia nie może zabraknąć w niej odpowiednich witamin i mikroelementów.
Dietetycy szczególnie polecają ryby, orzechy, zielone warzywa liściaste oraz picie dużej ilości wody.
By mieć piękne, lśniące pukle nie możemy zapominać o regularnych wizytach u fryzjera.
Powinno podcinać się chore, rozdwojone końcówki średnio raz na 3 miesiące.

Kiedy już mamy piękne, zadbane pasma nawet najprostszy strój może być efektowny.
Wystarczy dopracować fryzurę.
Ozdoby do włosów „ podkręcą” małą czarną, czy zwykły t shirt i jeansy. Rynek oferuje gigantyczny wybór: kokardy, kwiaty, pióra, opaski, błyszczące spinki. Znajdzie się coś dla każdego, odpowiedniego do każdego stroju i okazji.


Dla tych bardziej nieśmiałych coś dyskretnego, a dla odważnych coś przyciągającego uwagę.

Licencja: Creative Commons